Sobota 17:00: Ústí n. O. - V. Mýto

Nováček začal dobře. Získal cenný bod na půdě Jablonce, ale pak přišel útlum. Následovaly dvě porážky a o výkonu proti Trutnovu nechtěl trenér Milan Ujec raději ani hovořit. Remízu zachránil až v nastaveném čase spasitel Kopecký.
Ústecká mašina se rozjela na plné obrátky a ze tří zápasů nasbírala plný počet bodů. Minulý týden přišla sice nelichotivá porážka na půdě Turnova, ale zkrátka někdy to přijít muselo.
Už zítra se domácí fotbalisté postaví proti hráčům Vysokého Mýta a první derby je na světě. Zmiňme ještě, že hned další týden bude na řadě derby číslo dvě. Ale nebudeme předbíhat.
Ústečtí se utkali s Mýtem v přípravě na jarní část. Tenkrát domácí zvítězili 2:1, ale tehdy se ještě účastník krajského přeboru předvedl v dobrém světle.
Teď už ovšem půjde o body.
Jednoznačným favoritem zápasu budou hráči Jiskry. Tým trenéra Jáně má dlouholeté divizní zkušenosti a v domácím prostředí body jen tak někomu nedaruje. „Důležité bude doma neprohrát," přeje si ústecký kapitán Zdeněk Vaňous.
Hráči se na derby samozřejmě těší. „Těšíme se. Každé derby je trošku jiné. Doufám, že bude pěkné počasí, že přijdou lidi a že předvedeme pěkný fotbal," doufá Zdeněk Vaňous a dodává: „Mýto sem asi nepřijede bezhlavě útočit a pro nás bude důležité, abychom vstřelili co nejdříve první gól a rozhodli zápas zavčasu, než aby to bylo do osmdesáté minuty nula nula. Protože pak se může stát cokoliv," myslí si ústecký středopolař.
Mýto čeká křest ohněm. Derby, a ještě na hřišti týmu, odkud se body vozí jen hodně obtížně. Zkouška to bude vskutku náročná.
Souboj o premiérové vítězství nebudou mít svěřenci Milana Ujce nijak jednoduchý.
„Čeká nás hodně těžká bitva. Z Ústí nad Orlicí se body totiž často nevozí. První tři kola si počínali hodně suverénně a doma hrají s velkým přehledem. My musíme hrát trpělivě odzadu a nehrnout se bezhlavě do útočení. Pak budeme mít šanci na slušný výsledek," uvažuje vysokomýtský forward Lukáš Kopecký.