Ještě v polovině jarní části se zdálo, že hráče bude čekat těžký boj o udržení třetí ligy. Teď už to neplatí. Jakmile druholigové Ústí zvládlo boj o záchranu ve druhé lize, bylo jasné, že o soutěž níž budou padat poslední dva týmy. Těmto příčkám bylo Ústí na hony vzdálené a s tímto vědomím se hraje o dost lépe.

Náročný program Ústí zakončilo vítězstvím 2:1 nad Vyšehradem. Strach z „plácání se“ na sestupových příčkách střídá potěšení z pozice nynější. Jiskra je na osmém místě. S tím počítal jen málokdo. Možná jen stoper Jakub Chleboun, který na tiskové konferenci před startem řekl, že hodlá mužstvu pomoci do středu tabulky. Jeho vyřčená slova zněla odhodlaně a proměnila se v realitu. Na číslo 51 posunuli hráči hranici bodů. A zasloužili si je.

Na svého posledního soupeře vlétli a kdo přišel pozdě, neviděl první gól. Po úniku a centru Smejkala napálil Souček míč do gólmana, odraženou „kouli“ nasměroval Vaňous do břevna a všechno ukončil Falta. Ústečtí byli lepší, ale euforii z úvodních minut ukončil nešťastný moment, když si Langer srazil míč do vlastní branky. Od té doby se hrál bezstarostný fotbal.

Se stejným elánem se domácí vrhli do druhé pětačtyřicetiminutovky. Sypali do šestnáctky jeden centr za druhým. Jiskra se dostala znovu do vedení v 54. minutě, když se nadvakrát prosadil Vaňous.

Radost zanedlouho vystřídaly starosti, když se zranil stoper Patrik Chleboun. Diagnóza stejná jakou si vyslechl i egyptský fotbalista Salah po finále Ligy mistrů. Zlomená klíční kost tak ústeckému stoperovi vystavila stopku do konce sezony.

Výsledek mohl pojistit Nágl, ale gólovku neproměnil. Hosté vyložených šancí moc neměli. Prohrát nechtěli, nicméně jejich snažení končilo před hranicí pokutového území.

Byť sezona není u konce, už nyní může panovat spokojenost s tím, jaký dojem Ústí zanechalo v letošním ročníku ČFL.