První poločas nevypadal z pohledu domácích futsalistů kdovíjak optimisticky a vše nasvědčovalo tomu, že si favorit odveze do hlavního města předpokládané tři body. Za stavu 1:4 po dvaceti minutách si asi málokdo v hale myslel něco jiného. Bouřlivější domluva v kabině však hráčům Nejzbachu pomohla, do druhé půle vletěli jako polití živou vodou, během krátké chvíle se dostali na kontakt a najednou bylo zase o co hrát. Otevřená partie nakonec došla ke smírnému rozuzlení, o což se po dramatických peripetiích ve 38. minutě postaral Michal Jiráský proměněním penalty.

Chrudim doma porazila Pernštejn rozdílem osmi branek 10:2.
Nováček schytal od mistra lekci. Chrudim nastřílela Pernštejnu deset branek

„Do utkání jsme nevstoupili dobře, když nás Slavia trestala z našich chyb nebo špatného postavení. Do druhého poločasu jsme ale vstoupili jako jiný tým. Začali jsme soupeře napadat a pomohli si dlouhými míči, bod po průběhu utkání bereme. Škoda jen ostatních pochybných výsledků," okomentoval utkání PR manažer Nejzbachu Petr Svoboda.

Zlatý tým mladých futsalistů z Vysokého Mýta.
Nejzbach je dorosteneckým futsalovým šampiónem! Ve finále přehrál Chrudim

Jeho poslední věta nebyla vyřčena náhodně, protože jakkoli je bod proti Slavii velice hodnotným počinem, tak v tabulce se to neprojevilo tak, jak by si Vysokomýtští představovali. Skupina ohrožených týmů totiž bodovala o sto šest a především výhry Olomouce a České Lípy Nejzbachu do karet rozhodně nehrají. Co naplat, boj zdaleka nekončí. V pátek 10. února hostí Vysoké Mýto mistrovskou Chrudim (20.00) a o jeho osudu definitivně rozhodnou závěrečná tři kola: venku Helas Brno, doma Mělník a venku Česká Lípa.

1. FUTSAL LIGA, 18. kolo: 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto – SK Slavia Praha 6:6 (1:4). Branky:15. Kuta (Kučera), 21. Formáček (Kučera), 22. Palatka (Novotný), 29. Kučera, 30. Novotný (Kučera), 38. Jiráský z pen. – 7. Havrda (Ševčík), 9. Havrda (Homola), 16. Hrdina (Vaktor), 18. Kuchta (Ševčík), 23. Ševčík (Vaktor), 31. Hrdina.
Vysoké Mýto: Gerčák (Špinar) – Mates, Novotný, Kuta, Vojtíšek, Kučera, Jiráský, Palatka, Formáček.

Další výsledky:

Ústí nad Labem – Liberec 6:6, Česká Lípa – Sparta Praha 4:3, Mělník – Olomouc 6:7, Helas Brno – Plzeň 0:2, Chrudim – Perštejn 10:2.