Prostor k vyjádření se k duelu s Admirou dostal ústecký kapitán ZDENĚK VAŇOUS, jenž měl jednu gólovou šanci, ve kterých se velmi často nemýlí. Tentokrát to ale bylo jinak. „Šel jsem sám na bránu, ale v poslední chvíli jsem si ukopl balón a střílel na dlouhou nohu," přemítal.

Zdeňku, začátek sobotního utkání na Admiře týmu vyšel, ale konečný výsledek nakonec k jásání není?
Trochu nás zaskočil rozměr hřiště s umělých povrchem, protože my jsme celou přípravu odehráli na našem hřišti, kdy ten prostor je výrazně větší, ale v Praze bylo hřiště opravdu úzké. Bylo to hodně o soubojích. Ale je pravda, že ze začátku jsme si s tím poradili dobře. Bohužel rozhodla třicátá minuta, kdy jsme nedali dvě gólové šance, a pak jsme dostali dva góly ze dvou standardek. Druhý poločas už to byla křeč, kde jsme si žádnou šanci ani nevypracovali, vlastně ani domácí.

Přesto v první půli jste ty gólové šance měli. Chyběl větší klid v zakončení?
Je to tak. Konkrétně já jsem šel sám na bránu, ale v poslední chvíli jsem si ukopl balón, takže už jsem střílel na dlouhou nohu. Patrik Langer postupoval také prakticky sám, sice více ze strany, ale bohužel. Příště to musíme lépe vyřešit. Je fakt, že ta koncovka nás trápí už delší dobu. V přípravě jsme asi měli více štěstí a padalo to tam.

Právě. V přípravných utkáních jste góly stříleli. Hned na první jarní duel jste si vybrali trochu smůly?
Přesně tak. Já pořád předpokládám, že v dalších zápasech to prokážeme, protože jsme se celý mančaft v přípravě cítili dobře i co se týče formy. Bohužel nám tenhle zápas vůbec nesednul.

Máte pravdu. Herně to vypadá dobře. A jste na tom i dobře fyzicky…
Uvidíme, jak to bude. Hráli jsme dobře v přípravě. Zase je ale pravda, že jsme hráli s týmy z Moravy. Uvidíme, jak na tom budou naši soupeři v naší divizní skupině. Faktem je, že jako mužstvo se cítíme po fyzické stránce dobře.

Teď vás čeká Dvůr Králové. V tabulce ty bodové rozdíly nejsou nikterak velké. Půjde o důležité body?
Když jsme hráli na podzim ve Dvoře, tak hrál velmi dobře. Já ani nechápu, proč je ten
hle tým takhle vzadu, i když tedy ten rozdíl je pár bodů. Bude to důležitý zápas. Zřejmě půjdeme na „umělku", na tu naši jsme zvyklí, tudíž myslím, že tenhle zápas zvládneme.