Na jedné straně velká kvalita, na straně druhé přílišný respekt ze soupeře. Ústečtí se chrudimského favorita natolik zalekli, že za celý první poločas ani jednou nevystřelili na branku.

I když se po pauze zvedli a snažili se dát kontaktní gól, přišla chyba a definitivní rozhodnutí. Ústí prohrálo 0:3.

V sestavě Jiskry nechyběl stoper Jakub Chleboun, jenže premiéru si představoval jinak on i jeho spoluhráči. Ti propadli při bránění rohového kopu, míč se odrazil od Chlebouna a přesto, že si na něj Krátký sáhl, zabránit mu v cestě do sítě nestačil.

Brzký gól už tak hodně nervózní celek Ústí ještě více utlumil. Trenér Chudý mohl jen kopnout do sněhu.

Ústecká hra postrádala přesnost, agresivitu a především pohyb. Naproti tomu na Chrudimi bylo vidět, že si přijela pro vítězství. Hráči si měnili pozice, dobře kombinovali a také rychle kontrovali při domácích ztrátách.

Před druhým gólem Ústečtí chybovali na soupeřově polovině a brejk zakončil dokonalým centrem Kesner, jenž posadil míč přesně na Rybičkovu hlavu. Gólman Krátký byl bez šance.

Už tady se dalo tušit, že je s nadějemi Jiskry hotovo. „Soupeři jsme vítězství velmi usnadnili svým přílišným respektem a hlavně nedůrazem v prvním poločase. Prohrávali jsme osobní souboje, neměli jsme dobrý pohyb a soupeř toho využil,“ ohlédl se za první půlí trenér Ústí Vladimír Chudý.

Bylo na něm, aby hráče nabudil o poločasové přestávce. Na hřišti se to projevilo, protože se domácí přece jen více dostávali přes organizovanou hru hostí. Přišly i standardní situace, ze kterých mohli Ústečtí zahrozit. Ideální pozici měl při přímém kopu Vaňous, ale z hranice šestnáctky poslal míč těsně nad.

Aktivita a snaha se nedala Jiskře upřít, jenže Chrudimští potrestali každou chybu, které se domácí dopustili. Třetí gól v 72. minutě toho byl jasným důkazem. „Když už to vypadalo, že můžeme s utkáním něco udělat, vstřelit branku, udělali jsme další hloupou chybu a utkání bylo definitivně rozhodnuto,“ uzavřel své hodnocení Chudý.