Ústí n. O. – Fotbalisté ústecké Jiskry přivítali ve 28. kole divize C na svém hřišti Převýšov, který hraje o záchranu.

Ústí n. O – Převýšov 2:1

Na těžkém, ale dobře připraveném terénu, se hrál zápas dvou rozdílných poločasů. Hosté potřebovali vyhrát, aby si zajistili naději na záchranu. Domácí začali opatrně. Hra se odvíjela převážně ve středu hřiště a nebezpečí hrozilo hlavně ze standardních situacích. Hosté mohli dvakrát skórovat po rohových kopech. Ve 23. minutě po jednom z rohů hlavičkoval Jarkovský, gólman Toman ale se štěstím vyrazil a dorážku dopravili domácí za postranní čáru. Domácí se dostali do největší šance prvního poločasu také po standardní situaci, když ve 26. minutě na centr Dostála vyrazil volný Roušar, ovšem gólová radost se nekonala.

Druhý poločas odehráli domácí již tradičně lépe. Soupeři mohla dát Jiskra několik branek, jenže se jí dlouho nedařilo v koncovce. Do průběhu druhé půle výrazně zasáhl hostující brankář Radek Petr. Ve 46. minutě chytil do ruky malou domů a Ústí dostalo možnost rozvlnit síť. Jenže Dostál trefil jednoho z obránců stojícího ve zdi. V 53. minutě poslal Dostál do vyložené šance Kuklu, ten z deseti metrů mířil vedle. Rozhodující okamžik zápasu nastal v 57. minutě. Vondra si naběhl na přihrávku za obranu, obešel v šestnáctce brankáře, kterému nezbylo nic jiného, než ho podrazit a pro hosty nastaly hned dvě fatální situace.

Domácí stříleli penaltu, kterou bezpečně Dostál proměnil a gólman hostí Radek Petr byl za podražení vyloučen. V deseti už hosté na domácí nestačili. Ovšem svěřenci Jiřího Saňáka předvedli, co je ve fotbale možné zahodit. V 65. minutě předvedli krásnou akci Dostál s Javůrkem, následoval centr a Vondra z malého vápna netrefil prázdnou branku. V 67. minutě krásný centr Stejskala neproměnil z deseti metrů opět Vondra. V 70. minutě po výborné kombinaci Dostála s Vaňousem poslal ideální přihrávku Vaňous na Vondru, ten běžel sám na branku a tentokrát se nemýlil – 2:0. Domácí, vědomi si náskoku, v závěru nastaveného času polevili. Střídající Schwarz zachytil odkop od branky a nechytatelnou střelou z hranice šestnáctky udělal tečku za vynikajícím zápasem.