Týden před zahájením divizních bojů přichází špatná zpráva. Generálka nevyšla ani jednomu z našich zástupců. Porážky si připsali fotbalisté Ústí i Letohradu. Nutno však dodat, že oba týmy měřily síly s jasně favorizovanými celky.
Ústí si to rozdalo s aspirantem postupu do MSFL – se Šumperkem a Letohrad změřil síly s vloni ještě druholigovým HFK Olomouc.

Ústí – Šumperk 0:4
Ústí prohrálo naposledy 26. dubna, ale na svého sobotního soupeře tentokrát nemělo. Velmi citelně scházeli zranění Novák a Borek i omluvení Lankaš, Z. Dostál a Tomášek.
V závěru přípravy se k mužstvu připojil Martin Kříž, který hrál loni za Letohrad ČFL. Nastoupil na místě pravého záložníka a určitě nezklamal.
Opatrný úvod zápasu ukončila pěkná individuální akce Vaňouse, jeho ránu z šestnácti metrů bravurně zneškodnil brankář Kameník. V 8. min. se na druhé straně vyznamenal Křivka, když zázračně vyrazil gólovou hlavičku Opravila po rohovém kopu. Hosté převzali otěže zápasu do svých rukou v 27. min. Do vápna pronikl Pobudský, Jar. David ho musel zastavit nedovoleně a penaltu sám postižený s tečí Křivky proměnil – 0:1. Ve 30.min. výborně hrající Pobudský vysunul za obranu Knápka, jenž podél gólmana pohodlně zvýšil na 2:0 pro hosty.
Ani po obrátce se obrázek hry nezměnil. Hosté se výborně pohybovali, chytře kombinovali a na jejich hru nenašla domácí sestava zbraň. V 60. min. Šumperk zopakoval akci předcházející druhému gólu. Časovanou přihrávku středem hřiště za obranu doběhl Pobudský a Křivka musel pro míč do sítě po třetí – 0:3. V 65. min. si vybral slabší chvilku ústecký brankář, když pozdě zareagoval na bleskově rozehraný přímý kop od levé postranní čáry, čehož využil vysoký Los, který hlavou dotlačil míč do sítě – 0:4.
V závěrečných minutách se Ústí dostalo k několika nadějným akcím, ale střídající brankář Šabo byl vždy na místě.
V sobotu 8. srpna od 17 hodin vstoupí Jiskra Ústí n. O. do nového soutěžního ročníku zápasem proti Sokolu Živanice.
Fakta – branky: Pobucký 2, Knápek, Los. Poločas: 0:2. Ústí: Křivka – Chudý, Šrut, Jar. David, Jan David – Kříž, Vaňous, Roušar (60. Stejskal), Matějka (70. Felgr) – Remeš, Falta.

HFK Olomouc – Letohrad 2:0
Po opatrnějším začátku o sobě dal vědět domácí krajní záložník Filipský, který dvakrát unikl po lajně, ale jeho pokusy Kykal zneškodnil. Na druhé straně se blýskl několika slibnými střeleckými pokusy Hundák. Skóre se však měnilo až v 36. min. Hlavičku Zedníčka Kykal sice vyrazil, ale na dorážku už nedosáhl – 1:0. Po přestávce se hosté k vážnějšímu ohrožení domácí branky příliš nedostávali, pouze jednou střílel nebezpečně z dálky znovu Hundák. A tak Olomouc přidala druhou trefu, když znovu udeřila ze vzduchu. Na centr si naběhl Žondra – 2:0. V úplném závěru mohl sice snížit letohradský Semerák, jenže jeho pokus domácí brankář reflexivně vyrazil.
Obnovenou divizní premiéru si Letohrad odbude v sobotu, kdy hostí od 17 hodin rezervu Hradce.
Fakta – branky: Zedníček, Žondra. Letohrad: Kykal (65. Pěnička) – Šponar, Valta (65. Pavliš), Lukeš, Adam – Čejka (55. Gerža), Vaniš, Hundák (65. Stejskal), Stejskal (46. Čada, 65. Kail) – Černohous (46. Rompotl), Semerák.

(ska, ry)