Finové oba dva zápasy vyhráli, a to nemalým rozdílem. V sobotu dominovali a rozdíl ve skóre byl propastný. V neděli už se český tým o něco zlepšil, ale opět prohrál, tentokrát o devět branek.

Českým juniorům se dvojzápas s Finskem moc nevydařil. Za Finy jednoznačně zaostali a do mistrovství světa, které se hraje za rok, mají co zlepšovat. Osudné jim také bylo to, že chtěli s Finskem hrát otevřenou a aktivní hru, na což pak dopláceli, jelikož Finové byli schopni každou chybu potrestat.

Oba zápasy odtrénoval na lavičce Česka Jiří Kysel, trenér juniorské reprezentace. „Byla to pro nás škola hrou, protože Finové nás ve všech činnostech předčili. Ale na druhou stranu bylo dobré, že jsme s nimi mohli změřit síly. Co se týče výsledků, těžce jsme doplatili na to, že jsme chtěli hrát florbal. Nezatáhli jsme se a chtěli jsme hrát aktivní hru. Tam se ukázalo, že ty činnosti opravdu zvládali lépe než my, byli rychlejší."

V neděli už rozdíl nebyl tak obrovský, přesto ale Češi neměli naději na vyrovnaný výsledek. „Druhý zápas už byl lepší, zapracovali jsme  na věcech, které nám dělaly největší problém. Už jsme se nesnažili hrát tolik aktivně," řekl Kysel k nedělnímu střetnutí.

Kysel se na konec pozastavil i nad tím, jak se vytváří tým pro mistrovství světa. „Máme nějakou kostru týmu, tedy hráče, se kterými chceme pracovat, ale do mistrovství je ještě dlouhá doba. Navíc, my nepracujeme pouze s těmito dvaceti hráči, ale širší kádr zahrnuje padesát lidí," řekl na závěr.

Česko – Finsko 5:25 (4:7, 0:6, 1:12)

Branky a nahrávky Česka: 4. Smíšek, 17. Pospíšil (Chroust), 18. Kisugite (Chroust), 19. Smíšek, 47. Mendrek (Řehoř). Vyloučení: 0:0. Rozhodčí: Güpfert, Ziegler (oba Švýcarsko). Diváci: 243.

Sestava: Výtisk (32. Cimbálek) – Kisugite, Pospíšil, Svačinka, Šešulka, Pražan, Šebesta, Bezděčík – Fiala, Formánek, Kroupa, Chroust, Mendrek, Michalík, Procházka, Řehoř, Kopecký, Smíšek, Valeš. Trenér: Jiří Kysel.

Česko – Finsko 4:13 (1:5, 0:4, 3:4)

Branky a nahrávky Česka: 6. Mendrek, 51. Kisugite (Chroust), 52. Mendrek, 53. Kroupa (Pražan). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Rozhodčí: Güpfert, Ziegler (oba Švýcarsko). Diváci: 201.

Sestava: Heliks – Kisugite, Pospíšil, Svačinka, Šešulka, Pražan, Šebesta, Bezděčík – Fiala, Formánek, Kroupa, Chroust, Mendrek, Michalík, Procházka, Řehoř, Kopecký, Smíšek, Valeš. Trenér: Jiří Kysel.

Gustav Ondrejčík

Fotogalerii ze zápasu naleznete na www.orlicky.denik.cz