Definitivní udržení Letohradu v divizi značí potvrzení té nejoptimističtější varianty z pohledu Pardubického kraje, co se týče počtu postupujících a sestupujících týmů. Samozřejmě otázkou je, jestli všechny celky, které takové právo budou mít, využijí možnosti posunout se o třídu výše. To se uvidí teprve po uzávěrce přihlášek do nového soutěžního ročníku, nicméně zejména tři postupující družstva z I. A třídy do krajského přeboru se, jak se v tuto chvíli jeví, mohou hledat dost složitě… Nutno znovu zdůraznit, že náš přehled vychází z výsledků dosažených sportovní cestou.

Připomeňme ještě, co říká Soutěžní řád FAČR, podle něhož lze s nabídkou na postup do vyšší soutěže oslovit družstvo nejhůře ze čtvrtého místa dané mistrovské třídy.

ČFL: Vítězství Živanic v Ústí nad Labem je katapultovalo během jediného týdne mimo sestupové pozice ve skupině B. Vyhráno však ještě definitivně nemají, k jistotě potřebují naplno bodovat v závěrečném okresním derby s již zachráněným pardubickým béčkem (sobota, 10.15).

Aktuální situace ke 7. 6.: postup do baráže: Žižkov, sestup do divize: Benešov, Přepeře.

DIVIZE: Ve skupině C je z pohledu Pardubického kraje všechno, dá-li se to tak říci, O.K. Jiskra Ústí nad Orlicí si zajistila konečné druhé místo a může čekat, co jí tahle pozice nakonec přinese či nepřinese. Letohrad si skalpem Dvora Králové zajistil setrvání v divizní soutěži i pro nový soutěžní ročník.

Aktuální situace k 7. 6.: postup do ČFL: Liberec B, sestup do krajských přeborů: Náchod, Brandýs nad Labem, Dvůr Králové nad Labem, Čáslav.

KRAJSKÝ PŘEBOR: Postupují Horní Ředice, to je věc známá dlouhé týdny. Na dvou sestupových místech pevně trůní po dalších porážkách Moravany (22) s Moravskou Třebovou (23) a jenom čtrnácté Vysoké Mýto B (28) je ryze teoreticky ještě v jejich dosahu. Dlouho ohrožená Přelouč má záchranářské práce splněné.

Aktuální situace k 7. 6.: postup do divize: Horní Ředice, sestup do I. A třídy: Moravany, Moravská Třebová.

I. A TŘÍDA: Právo postupu z I. A třídy budou mít tři nejlepší týmy (otázkou je, zda se takový počet skutečně najde, ale to se brzy ukáže). Jistotu má v každém případě vedoucí Proseč (50), následují Prosetín (45) a Jablonné nad Orlicí (43), ve hře zůstávají ještě Zámrsk (42) a České Heřmanice (40). Jistým sestupujícím je dvě kola před koncem Tatenice (20), kdo ji ovšem o patro níž doprovodí, to je otazník, šest mužstev dělí dva body (Letohrad B 29, Ústí nad Orlicí B 28, Luže 28, Dolní Újezd 27, Polička 27, FC Jiskra 2008 27)! Tohle opravdu nebude pro slabé povahy a řídící orgán soutěže reagoval tím, že utkání ohrožených mužstev už v předposledním kole nařídil sehrát v jednotném termínu.

Aktuální situace k 7. 6.: postup do KP: Proseč, Prosetín, Jablonné nad Orlicí, sestup do I. B třídy: Tatenice, Polička.

I. B TŘÍDA: Postoupí vítězové skupin, když v áčku chybí jedna výhra k jistotě Slatiňanům (50) a v béčku je na tom podobně Žamberk (57). V porovnání celků na druhém místě, z nichž ten úspěšnější také oslaví postup, je na tom mnohem lépe Sloupnice (53) než Opatovice nad Labem (46) a dvě mužstva tak půjdou s určitostí nahoru ze skupiny B. Sestup se dotkne posledních týmů – v áčku jsou odsouzené Nasavrky (14) a v béčku jsou na tom nejhůře Libchavy (22). Třetí sestupující pak vzejde ze srovnání družstev na třinácté příčce a nyní je na tom těsně hůře Chvojenec v áčku (22).

Aktuální situace k 7. 6.: postup do I. A třídy: Slatiňany, Žamberk, Sloupnice, sestup do okresů: Nasavrky, Chvojenec, Libchavy.

OKRESNÍ PŘEBOR: K Načešicím (Chrudimsko) přibyl druhý jistý okresní přeborník s právem postupu do I. B třídy, nedostižný náskok má Přelouč B (OFS Pardubice). Na Svitavsku všechno nasvědčuje triumfu Bystrého a největší bitva se chystá na Ústeckoorlicku mezi Českou Třebovou B a Chocní B (tím více, že oba rivalové se v posledním kole utkají ve vzájemném duelu).