Vysoké Mýto je po první polovině soutěže druhé. Lukrativní pozice, kterou nehodlá opustit. „Chceme udržet současnou pozici v tabulce. V případě reorganizace, která se chystá, a byla by možnost postoupit ze druhého místa, tak bychom se postupu nebránili,“ řekl s velkým odhodláním v hlase trenér Václav Pišta.

Mužstvo převzal v zimě. Rychle s hráči našel společnou řeč. Podle jeho slov se zimní příprava povedla. „Několik zápasů nám odpadlo z důvodu nemocí a vysokého počtu zraněných hráčů. Odehrát o dva zápasy navíc by nebylo naškodu. Ale jinak musím říci, že co se týká nasazení a odhodlání hráčů jim nemám co vytknout. Všechno to jsou mladí, nadějní, perspektivní kluci. Žádný problém,“ pochvaluje si vysokomýtský kouč, jak jeho svěřenci pracovali a stále pracují.

Kádr má k dispozici stejný jako měl jeho předchůdce. Zasahovat do toho nechtěl. V Mýtě je dostatečně široký kádr, dlouho pohromadě, hráči si mezi sebou rozumí. „Je tady spousta odchovanců, takže nebyl důvod do toho nějakým způsobem zasahovat,“ doplňuje Pišta.

Fotbalová divize C: FK Letohrad - FK Kratonohy.
Měli jsme čas si srovnat, co nás čeká, říká Dvořák

Útočit a pálit

Jeho i tým čeká soutěžní jarní premiéra na domácím trávníku v sobotu proti Turnovu, mužstvu, kterému reálně hrozí sestup.

Na to se Mýtští nesoustředí. Hrají doma, k dispozici mají velké hřiště. Prostor pro útočné manévry. „Já preferuji útočný styl. Vyhraji raději 4:3 než 1:0. Na druhou stranu se dá říci, že Mýto má po podzimu druhou nejlepší obranu, tudíž to bychom chtěli zachovat. Málo gólů dostávat, ale naproti tomu jich hodně chceme střílet,“ přeje si Václav Pišta.

Znovu to souvisí s hráči. Tým je mladý, hráči jsou dobře fyzicky vybaveni. „Budeme se chtít prezentovat nátlakovou hrou a zejména v domácím prostředí toho budeme chtít maximálně využít,“ nastínil Pišta plán, jak soupeře přehrávat.

Jako první to okusí zmíněný Turnov. O sestavě má mýtský kouč takřka jasno, ale vzhledem ke zdravotnímu stavu některých hráčů nebude zcela optimální. „Hráči, se kterými jsme do základní sestavy počítali, ještě nejsou na sto procent připraveni do zápasu zasáhnout od první minuty. Ideální sestava nebude, na dvou postech budou vynucené změny, ale jinak máme více méně jasno,“ pootevřel pokličku nad základní jedenáctkou, která vyběhne.

Přejme si, ať Vysoké Mýto dostojí svým prognózám a baví fanoušky útočnou hrou se spoustou branek.