V pondělí 16. července Jirka Motl.prohrál boj o život fotbalista Sokola Libchavy Jirka Motl.

Poslední rozloučení s fotbalovým střelcem Sokola Libchavy a především kamarádem se uskuteční v pátek 20. července v 11 hodin ve smuteční síni v Ústí nad Orlicí. Jirka Motl navždy odešel ve věku 38 let.

V Jirkovi odešel člověk, pro kterého byl fotbal vším a provázel ho celým životem až do současné doby. Již v žákovském věku patřil vždy k nejlepším střelcům a jeho obávaná levačka se stala brzo postrachem všech brankářů v okrese, později i v celém kraji.

Svá nejlepší fotbalová léta trávil v Sokolu Libchavy, zahrál si i vyšší soutěže, když nastupoval  za mužstva Ústí nad Orlicí a Letohradu. Od roku 1996, kdy jsou vedeny statistiky Sokola Libchavy, vstřelil za A mužstvo 75 branek a patří k nejlepším střelcům oddílu.

Kam přišel, bylo ho všude plno a patřil k nezapomenutelným postavám nejen fotbalového hnutí, ale i celých Libchav.

Byl i obětavým, příkladným brigádníkem a nové střechy na kabinách, kde v loňském roce „mistroval", ho budou vždy připomínat.
Jeho povolání se mu na konec stalo i osudné.

Na Jirku, na Jiřičáka, jak mu často říkal jeho táta, budeme vzpomínat i pro jeho povedené kousky –  o jeho střelách by mohli povídat Kotyzovi holubi, mnozí brankáři, když jim dokázal dát gól z poloviny hřiště, nikdy nezapomeneme i na jeho vlastní gól z poloviny hřiště –  k jeho osobě vždy patřil smích a nějaká ta lumpárna.

V životě zažil i krušné chvíle, vždy však vše vyřešil s noblesou sobě vlastní.

Jeho srdce bylo otevřené a schovávalo hodného čestného kluka – prostě Jiřičáka.

Jirko, budeš nám chybět, děkujeme za vše a nezapomeneme.

Čest jeho památce!

Výbor fotbalového oddílu Sokol Libchavy