Přestože Choceň ve třicátém kole divizní skupiny C zvítězila vysokým rozdílem, mělo utkání hořkou příchuť. Sestupuje do krajského přeboru.

Choceň – Předměřice 5:1
Choceň měla převahu v celém utkání a vyjádřila ji i brankově. Pouhá stovka diváků si mohla zakřičet gól hned pětkrát.
Střelecké manévry začal Šulc ve spolupráci s Mikanem. V 18. min. postupovali sami na obránce hostí, Mikanovu střelu brankář hostí Cejnar vyrazil k Šulcovi, jenž neměl problém dorazit – 1:0. Z druhé branky se radoval právě Mikan, jenž využil nabídku od Viktora Smejkala. Předměřice se dostaly do jediné akce, ze které ohrozily brankáře Gerčáka ve 39. min. Po centru z pravé strany hlavičkoval Karnas a jeho pokus znamenal snížení na 1:2. Žádné probuzení mužstva hostí se ale nekonalo. Branku do šatny jim navíc ve 45. min. přidal Viktor Smejkal, kterému asistoval Šulc.

Změna ve hře hostí nenastala ani ve druhé půli. Nadále pokračovali v odevzdaném výkonu, a tak se nebylo co divit, že ještě dvakrát inkasovali. A to mohli být rádi, že zůstalo jenom u dvou tref Chocně. Mikana s Janderou dělily od branky jenom centimetry. Lépe si už počínal v 71. min. Šulc. Vychutnal si kličkou i gólmana a do prázdné brány zvyšoval na 4:1. Po pěti minutách využil Janderova průniku Souček, jenž napálil míč pod břevno a napsal na poslední třicátou stranu knihy s názvem „Divize“ stav 5:1.

Třicátého roku v divizi se Choceň nedočká. Příští rok ji čekají sice atraktivní souboje s Ústím, Dobříkovem a Vysokým Mýtem, Českou Třebovou a Lanškrounem, ale už to bude pouze v krajském přeboru. Možná ale zmínění soupeři přilákají do ochozů alespoň více fanoušků.