Zajímavou konfrontaci mají za sebou fotbalisté Jiskry Ústí nad Orlicí, kteří si k dalšímu testu pozvali pátý celek moravské divizní skupiny F. Skóre zápasu otevřeli z prvního útoku, Tichý poslal míč do křídla Hynkovi, jenž přesným ostrým centrem našel nabíhajícího Bednáře a ten se trefil nechytatelnou hlavičkou. Poté se Jiskra prezentovala nápaditou hrou, leč s jedinou vadou na kráse. Další góly nepřibývaly, byť možností na to byl dostatek. Po poločasovém prostřídání se více do hry dostali také hosté a v samotném závěru se dokonce gólově prosadili. To už však pouze korigovali na 2:1, neboť předtím v 80. minutě po krásné sólové akci Vaška zaznamenal Kozák tvrdou střelou na zadní tyč svůj premiérový gól v ústeckém dresu. Velmi dobrému výkonu svěřenců trenéra Vladimíra Chudého znovu chybělo jediné: více gólů.

ANKETA: Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub okresu Ústí nad Orlicí za rok 2022

Vysokomýtští fotbalisté pobývali na soustředění v Polsku a v jeho rámci sehráli vítěznou přípravou se soupeřem z Nowe Rudy, když se zlepšeným herním projevem prezentovali po změně stran. „První poločas nebyl z naší strany vůbec povedený. Fotbalem á la stará garda se při vší úctě vážně prezentovat nechceme. Po změně stran snesl náš výkon přísnější měřítko,“ glosoval utkání pro klubový web trenér Vysokého Mýta Filip Klapka.

Letohradskému týmu to v zimní přípravě zpočátku výsledkově hodně drhlo, zlepšení však naznačili předešlým vítězstvím 5:1 nad Sokolem Třebeš (branky: Počtýnský, Kabourek, Faltus, Veselý, Šafránek). O minulém víkendu remizovali po vyrovnaném průběhu s aktuálně vedoucím celkem královéhradeckého krajského přeboru SK Solnice.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – TJ Unie Hlubina 2:1 (1:0)
Branky: Bednář, Kozák.
Sestava: Jech (46.Truhlář) – Stránský (46.Češka), Chleboun, Mikor, Langer (46. Petrjánoš), Hynek (46.Kozák), Špatenka, Sokol (65.Stránský), Bednář (46.Vašek), Tichý, Souček (46. Paata).
Příští zápas: Ústí nad Orlicí vs. Vrchovina (sobota 18. února, 17.00).

SK Solnice – FK Letohrad 2:2 (1:0)
Branky: Lorenc, Nágl.
Sestava: Martinovský – Jiřánek, Macek, Kail, Šplíchal, Hiller, Karas, Chládek, Kabourek, Počtýnský, Netolický (Veselý, Nágl, Lorenc, Zbudil, Šafránek, Klímek, Kadlec, Hýbl).
Příští zápas: Šumperk vs. Letohrad (sobota 18. února, 14.00).

KS Piast Nowa Ruda – SK Vysoké Mýto 1:3 (1:1)
Branky: Benda, Žahourek, Kabrhel.
Sestava: Černík (46. Zavřel) – Javůrek (46. Hájek), Žák (46. Lněnička), Trnka (46. Valášek), Vopršálek (46. Hlavsa), Dvořák (70. Vopršálek), Žahourek, Wimmer, Kopřiva (46. Velinský), Habrman (46. Kabrhel), Benda (46. Mokrejš).
Příští zápas: Živanice vs. Vysoké Mýto (sobota 18. února, 15.00).