Výkon, jakým se hráči Ústí prezentovali v Jirnech, nemohl na body stačit. Trenér Vladimír Chudý postrádal gólmana Krátkého, který se přidal na seznam zraněných hráčů, počítat nemohl ani s Pazderou, jehož čeká první zkouška dospělosti při maturitě. To však není výmluva. Ústečtí se hned od začátku dostali pod tlak. Prohráli v Jirnech 0:3.

Z převahy si domácí vypracovali řadu standardních situací, po nichž se měl Truhlář co ohánět. Při přímém kopu Kocourka dostal míč na břevno. „Štangle“ zvonila nad Truhlářovou hlavou také po hlavě Vondráčka. Po půlhodině hry zazdil velkou šanci Kocourek. Chybí vám šance Ústí? Věřte, že žádná nebyla. Ani náznak.

Když se blížil závěr poločasu, odehrál J. Chleboun balón před hlavou soupeře dle výroku rozhodčího nebezpečně a kopala se penalta, se níž si Kocourek poradil. „Hráli jsme moc pasivně, byli jsme málo aktivní a z toho pramenila převaha soupeře. Domácí dvakrát po závaru před naší brankou trefili břevno. Bohužel ani to naše hráče nenakoplo,“ vyjmenoval příčiny poločasové ztráty trenér Chudý.

Logicky si tak Ústečtí museli v kabině vyříkat, že tímto způsobem to dál nepůjde. Výrazně přidali. K prvnímu ohrožení branky se přiblížil P. Chleboun, ale na na zadní tyči míč dobře netrefil. Poté přišel rozhodující moment zápasu. Debutant v ČFL v brance Jiskry Truhlář neodhadl dráhu míče po rohovém kopu a srazil si ho do branky sám. Od té doby se utkání jen dohrávalo. Jirny stačily přidat ještě jeden gól. „Ve druhém poločase se naše aktivita zvýšila, přestali jsme se bát a hned to bylo na našem výkonu znát. Vytvořili jsme si dvě dobré příležitosti ke skórování, bohužel jsme nebyli dostatečně důrazní v koncovce. Veškeré naše šance zhasly po lacině inkasované brance po rohovém kopu. Soupeř pak ještě přidal třetí opět velmi lacinou branku a utkání skončilo zaslouženým vítězstvím domácích,“ komentoval další průběh duelu ústecký kouč.

Příliš času na odpočinek Ústí nemá. Vzhledem k dalším výsledkům dohrávek se Jiskra tabulkou propadá. V neděli zajíždí do Štěchovic, odkud by se jakýkoliv bod velmi hodil.

Jirny - Ústí nad Orlicí 3:0

Fakta – branky: 41. z pen. a 59. Kocourek, 68. Honcharenko. Rozhodčí: Řeháček – Martínek, Mrkáček. Bez karet. Diváci: 120. Poločas: 1:0.
SK Viktorie Jirny: Kafka – Procházka, Hruška (60. Tokar), Kejha, Čepelák – Honcharenko, Mareš (82. M. Stöckner), R. Stöckner, Kocourek – Křeček (79. Mruvčinský) – Vondráček.
Jiskra Ústí nad Orlicí: Truhlář – Coufal, J. Chleboun, P. Chleboun, Langer – Habrman (70. Kukla), Falta (81. Chalupník), Souček, Nágl – Vaňous (78. Pinkava) – Smejkal (73. M. Kopecký).