V 19. kole divizním kole čekala ústecké fotbalisty dlouhá cesta a houževnatý soupeř, s nímž i podruhé vyšli bodově naprázdno.

Pěnčín-Turnov – Ústí n. O. 1:0

Na těžkém terénu v Turnově se hrály dva poločasy, které měly společné pouze pětačtyřicet minut vymezeného času. V tom prvním bylo na hřišti jediné mužstvo, a sice domácí sestava, kormidlovaná zkušeným ex ligistou Josefem Weberem. Po opatrném úvodu se dostali Ústečtí pod tlak, čelili několika nebezpečným standardkám a po jedné z nich v 18. min. inkasovali. Odražený míč napálil parádně právě Weber, výborný Toman v brance Jiskry sice těžkou střelu vyrazil, na pohotovou dorážku Zdražila ale neměl nárok – 1:0.

V druhé půli se ale obrázek hry kompletně změnil. Turnovští neproměnili jedinou vyloženou šanci, když ve 49. min. Mrklas netrefil odkrytou Tomanovu branku, a zbytek utkání si více méně protrpěli. Herní projev Jiskry výrazně oživil příchod mladíka Kukly v 58. min. a výsledkem střídání byly hned tři vyložené šance. Nejprve se hosté zlobili na sudího Haleše, který odpískaný penaltový zákrok na Kuklu „vytáhl“ metr před šestnáctku. V 82. min. běžel Kukla sám na branku, ale v souboji generací nepřechytračil zkušeného Radka Cimbála. Do třetice si Kukla vylámal zuby na bývalém brankáři Bohemians v 86. min., když opět tváří v tvář Cimbálovi neuspěl.

Tři body už domácí v závěru ohlídali.

(jp)