Na posledním turnaji v Poličce se dařilo domácímu výběru, který na svoje poměry nebývalým počtem gólů rozstřílel Větřní a v okresním derby udolal i Moravskou Třebovou, aniž inkasoval. V tabulce skončil druhý jen vinou horší vzájemné bilance s Chemcomexem. „Úvodní zápas byl z naší strany hodně povedený, s prvním vstřeleným gólem se nám začalo dařit všechno, na co jsme sáhli. Derby proti Šakalům mělo dobrou úroveň se šancemi na obou stranách, my jsme dvě proměnili a vyhráli i druhé utkání,“ kvitoval trenér František Švec. V poličském dresu nastoupil do akce i chrudimský futsalista Jaroslav Kubát a jeho přítomnost byla pochopitelně znát. „Celkově můžeme být se základní částí spokojeni, i když trocha zklamání tam je, protože jsme v jednu dobu byli na čele se slušným náskokem, ale bohužel nás v závěru pronásledovaly zdravotní potíže. Teď nás čeká nová soutěž, v play off na nás vyšlo Brno, což je nebezpečný soupeř, který měl v sezoně slušné výsledky a nic jednoduchého nás nečeká, byť se role favorita nezříkáme. Klíčové bude, jakou poskládáme sestavu,“ je si vědom Švec.

Moravskotřebovští sáloví fotbalisté jdou do čtvrtfinále ze třetího fleku, o čemž rozhodlo jejich vydřené vítězství nad Bombarďáky v poličské hale. „Základní část čítala celkem šestnáct zápasů. Až necelé dvě minuty před koncem toho posledního se rozhodlo, že skončíme v tabulce na třetím místě. Pokud bychom ho prohráli, spadli bychom na šesté. Tolik k vyrovnanosti soutěže,“ poznamenal předseda klubu Petr Matoušek. „Duel s Větřním měl parametry šachové partie a dlouho to vypadalo, že ho rozhodne první branka. Souboj brankářů, kteří podali vynikající výkony, nakonec vyhrál Jan Ehrenberger. Životní gól dal Robin Matocha, poprvé se v dresu Šakalů trefil František Ptáček. S Poličkou jsme inkasovali z prvního útoku domácích a i když jsme měli vyložené šance k vyrovnání, nakonec nás okresní rival i podruhé v sezoně porazil. Čtvrtfinále nám nakonec přisoudilo Bombarďáky z Větřní. Podařilo se splnit dílčí cíl, abychom ho začínali doma. Jisté je, že pro vítěze série to bude premiérová účast na Final Four. Pochvalu zaslouží kompletní tým, všichni kluci nechali na palubovce maximum svých sil,“ oceňuje Matoušek.

CELOSTÁTNÍ LIGA, 8. kolo:

VPS Stavoblock Polička – Bombarďáci Větřní 7:0 (3:0). Branky: 3. a 8. Kubát, 21. a 32. T. Švec, 16. Poul, 24. Mazel, 28. Mužík.
Šakalí hněv Moravská Třebová – Bombarďáci Větřní 2:1 (0:0). Branky: 24. Ptáček, 38. Matocha – 33. Carda.
VPS Stavoblock Polička – Šakalí hněv Moravská Třebová 2:0 (1:0). Branky: 1. Poul, 35. Mužík.

Polička: Slaný – T. Švec, Jílek, Kubát – Mužík, Poul, Mazel, Holeš.
Moravská Třebová: Ehrenberger – Šmerda, Novotný, Bambušek, Lasovský, Vogl, Ptáček, Matocha.

Další výsledky:

Jilemnice – Kladno 0:4, Kladno – Zlín 1:3, Zlín – Jilemnice 7:4, Sparta Praha – Brno 5:3, Brno – Chemcomex Praha 2:3, Chemcomex Praha – Sparta Praha 0:0.

Konečné pořadí po základní části:

1. Chemcomex Praha (32), 2. Polička (32), 3. Moravská Třebová (26), 4. Zlín (26), 5. Sparta Praha (24), 6. Větřní (24), 7. Brno (20), 8. Kladno (18), 9. Jilemnice (1).

Dvojice pro čtvrtfinále play off:

Chemcomex Praha (1.) – FK Adria Kladno (8.)
VPS Stavoblock Polička (2.) – Royal Flush Brno (7.)
Šakalí hněv Moravská Třebová (3.) – Bombarďáci Větřní (6.)
Futsal Zlín (4.) – Sparta Praha (5.).

Hraje se od 12. února na dva vítězné zápasy.