Pouze v šesti lidech přijela Polička do Radotína. Gólmani se prostřídali mezi tyčemi a v poli, dva noví kluci, navíc v prvním utkání vyloučený Jílek, v němž „bouchly saze“. Tomu se říká trable se sestavou. „Výsledkově to nevyšlo, herně to v některých pasážích nebylo tak zlé, i když toho hráči měli v závěrech zápasů plné zuby. Doplatili jsme na fatální chyby v obraně, proti Zlínu jsme inkasovali půl minuty po začátku utkání a půl minuty před poločasem. Stačili jsme snížit na 3:2, ale další šance potom zahodili. Zkušený Chemcomex viděl, jak jsme na tom, a když jsme ho lacino pustili do dvoubrankového vedení, tak si zápas pohlídal,“ glosoval turnaj trenér František Švec. Tým se mu doslova rozpadá pod rukama. „Problém je, že si mi vlastně nemá kdo vrátit, chybí nám především klasický útočník. Takže žhavíme dráty a zkoušíme někoho sehnat. Nikdy jsem nebyl přítelem tohoto posilování na poslední chvíli, ale skutečně není zbytí, vždyť mi z klasického základu zbyli čtyři lidi. A zrovna v klíčové fázi sezony,“ kroutí hlavou nad nepřízní osudu Švec.

Moravskotřebovským futsalistům se domácí představení smrsklo na jediné střetnutí, neboť Kladno z karanténních důvodů nepřijelo. Duel se Spartou však byl „výživný“ a snesl slušné měřítko. „Domácí turnaj přinesl na mohelnické palubovce šakalí klasiku. Není moc týmů, které si proti nám dovolí hrát otevřenou partii, ani Sparta Praha nebyla výjimkou. V prvním poločase se vinou naší chyby hosté ujali vedení a potom už to bylo pouze o dobývání sparťanské branky. Celý druhý poločas se odehrál na polovině Pražanů, kteří s vypětím všech sil vybojovali remízu. Na druhou stranu máme před posledním kolem třiadvacet bodů, to jsme nikdy v minulosti neměli, takže pokora,“ usmívá se předseda klubu Petr Matoušek.

CELOSTÁTNÍ LIGA, 7. kolo:

Futsal Zlín – VPS Stavoblock Polička 4:2 (2:1). Branky: 1. Kahaja, 20. Jankovič, 23. Chvíla, 29. Kovář – 15. a 33. T. Švec. ČK: 0:1 (Jílek).
Chemcomex Praha – VPS Stavoblock Polička 3:0 (2:0). Branky: 6. Doležal, 14. Fichtner, 28. Klimt.

Polička: Kubica, Slaný – T. Švec, Jílek, J. Dittrich, Poul, Mazel, R. Holeš.

Šakalí hněv Moravská Třebová – Sparta Praha 1:1 (0:1). Branky: 37. Štaffa – 7. Koláček.
Šakalí hněv Moravská Třebová – FK Adria Kladno 5:0 (kont.).

Moravská Třebová: Ehrenberger – Štaffa, Novotný, Sedláček, Matocha, Pazdera, Šmerda, Brázdil, Bambušek, Lasovský, Ptáček.

Další výsledky:

Chemcomex Praha – Zlín 4:2, Sparta Praha – Kladno 5:0 (kont.), Brno – Větřní 3:2, Větřní – Jilermnice 3:0, Jilemnice – Brno 2:4.

Pořadí:

1. Chemcomex Praha (28), 2. Polička (26), 3. Moravská Třebová (23), 4. Větřní (23), 5. Zlín (20), 6. Sparta Praha (20), 7. Brno (20), 8. Kladno (15), 9. Jilemnice (1).

Další program:

Závěrečný turnaj základní části je na programu tuto sobotu 22. ledna ve sportovní hale v Poličce, samozřejmě za předpokladu, že týmy nepadnou do karantény, což bohužel rozhodně nelze vyloučit. Od 18 hodin je na pořadu druhé okresní derby mezi VPS Stavoblock a Šakalím hněvem. Ještě předtím se oba celky utkají s Bombarďáky Větřní (16:00 resp. 17:00). Teprve po dohrání posledního kola budou jasné dvojice pro čtvrtfinále play off.