O víkendu již mělo být odehráno, jenže počasí bylo proti. Oba týmy sice nastoupily na hřiště, ale stihly odehrát jen devět minut. Pak je vyhnala bouřka, průtrž mračen navíc znemožnila pokračování duelu. Hřiště bylo pod vodou. O tom, kdo postoupí do druhého kola domácího fotbalového poháru se rozhodne dnes. Divizní Vysoké Mýto na svém stadionu vyzve druholigové Pardubice.

„Neřekl bych, že to je velká komplikace, ale nepříjemné to bylo. Když už jsme tam jeli a hráli jen tak krátce,“ uvedl Jan Jeřábek, kapitán Pardubic.

Pro jeho tým se tak mění program před startem FNL. V úterý pohár a v sobotu dopoledne úvodní kolo druhé ligy v Praze. „Nemělo by nás to před zápasem na Olympii poznamenat,“ domnívá se.

Cíl pro úterní duel je jasný - postup do dalšího kola. „Tyto zápasy jsou podobné. Dokud soupeř cítí šanci, tak jede na 150 procent. Je potřeba dát co nejdříve jeden či dva góly,“ doplnil Jeřábek.

Generálku před startem FNL okoření přítomnost bývalých hráčů Pardubic v sestavě Vysokého Mýta. Jedním z nich je i útočník Radim Fikejz, který hrál Pod Vinicí druhou ligu.