Třebovští stáhli ztrátu na pouhý bod, protože si poradili s Hlinskem už během první půle 3:0. Naproti tomu Lanškroun odjel ze Svitav s porážkou po pokutových kopech. „Hraje se na góly, na šance se nikdo ptát nebude. Penalty byly z naší strany kalamita,“ uvedl ve svém hodnocení trenér Lanškrouna Pavel Hrabáček.

Do pokutových kopů dohnali zápas také hráči Chocně. Sedí to přesně, protože vyrovnávací gól vstřelili až v poslední možné chvíli nastaveného času. Měli štěstí, že Litomyšl neproměnila více gólovek než pouze jednu. „Výborným pohybem jsme nutili hráče Chocně k chybám a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Počítadlo našich vyložených příležitostí se kvapem blížilo k dvouciferné hodnotě,“ pozastavil se nad hlavním faktem trenér hostí Ivo Svoboda. Choceň vydolovala z minima maximum a má dva body.

Stejný zisk si přivezl Žamberk z Chrudimi. Hlavní úkol z tábora hostí zněl jasně, přivést bod. Průběh utkání ani nic jiného nabídnout nechtěl. Žamberk si tím definitivně zajistil účast v krajském přeboru i v příští sezoně.

Kdo jej naopak opustí jsou Moravany s Poličkou. Vzájemný souboj měli lépe rozehraný domácí, když vedli 3:1. Jenže ani tenhle náskok jim nestačil, když se náhle zmátořil poličský Awuku a hattrickem otočil vývoj ve prospěch hostí. „Z popelu povstal 'bájný Felix', jestli se to dá takhle vyjádřit. Awuku třemi góly otočil výsledek, když odehrál asi svůj nejlepší jarní duel za Poličku a dělal si na hřišti, co chtěl,“ řekl k počínání svého svěřence trenér Poličky Michal Kozel.

Nebyla to jediná tříbodová výhra hostujících mužstev. Vydařeným prvním poločasem se o to postarali fotbalisté Třemošnice v Dobříkově, neboť někteří zdraví svěřenci trenéra Šmardy „okukovali“ v Praze Rosického. Ještě o jeden gól víc nastřílel Heřmanův Městec do sítě Holic, ale podobně bylo hotovo už do přestávky. Holice dostaly v posledních pěti kolech 25 branek.

Jistý vítěz ze Slatiňan si doma hravě poradil se Slovanem 5:1. Spustil kanonádu v první půli, kterou se snažil utnout snižujícím gólem Marák, ale tím jen rozběsnil Váchu se Slavíkem. Oba si na konto připsali dva „kusy“. Přebor zakončí Slatiňany na půdě Lanškrouna.

Událost kola

Chybělo dvacet minut do konce, Polička prohrávala v Moravanech 1:3, jenže pak se taktovky chopil hostující Awuku a třemi góly zajistil týmu vítězství. Dělal si na hřišti, co chtěl.

Zklamání kola

Všichni už se těší, že bude po sezoně, že si hráči, trenéři i realizačními týmy odpočinou. Nejvíce pak v Holicích, kde další vysoká porážka jen prohloubila jarní mizérii.

Výrok kola

„Z popelu povstal bájný Felix, jestli se to dá takhle vyjádřit. Dělal si na hřišti, co chtěl.“
(Michal Kozel, trenér Poličky)