Nemají na výběr, pokud se nechtějí celé jaro „plácat" v území ohrožených sestupem. A že tomu mají zatraceně blízko. Jejich výkony v podzimní části byly hodně za očekáváním. Příliš nepomohli ani hráči z hradecké Olympie. Jen dvě tříbodové výhry poslaly svěřence trenéra EVŽENA KOPECKÉHO na 13. místo.

Evžen KopeckýJak hodnotíte vystoupení týmu v podzimní části krajského přeboru?
Už jenom kvůli postavení v tabulce být spokojení rozhodně nemůžeme. Bylo to takové rozhárané, dokázali jsme odehrát solidní zápasy, které ale nebyly potvrzeny body, a pak, když každý očekával, že to přijde, tak jsme nebyli schopni herní zlepšení potvrdit. Zasáhlo nám tam také spousta zranění a neúčastí z různých důvodů, právě proto jsme v totožné sestavě nenastoupili ani jednou, což z mého pohledu dobré nebylo. Ukázalo se také, jak moc týmu chybí Michal Čada, který před sezonou odešel do Letohradu, jeho absence se ukázala hodně citelná a s tím málokdo počítal.

Co vás potěšilo na hře mužstva a co je spíše zklamáním?
Toho potěšujícího bylo opravdu málo, a tak snad jen některé kvalitně odehrané zápasy a úseky hry, které se ale hodně prolínaly s těmi nekvalitními. Tato nevyrovnanost nás provázela, bohužel, celý podzim. Hlavní zklamání je ale v střelecké potenci, která byla opravdu bídná a zachraňoval nás v ní jen Víťa Hrubý, což je ovšem málo.

Na co se budete muset v zimní přípravě zaměřit, abyste vylepšili postavení v tabulce?
Samozřejmě začneme fyzickou připraveností, která je základem a od ní se budeme chtít odrazit jak k lepšímu bránění, tak i pohybu a zakončení. Kluci si také musí uvědomit, že je to hlavně o nich a jejich přístupu k týmu. Já si myslím, že to v nich je, a pevně věřím, že vše společně doladíme a budeme na jaře silnější.

EURO 2016

Byly vylosovány skupiny pro Mistrovství Evropy ve fotbale ve Francii. Jaké týmy jste české reprezentaci přál, a naopak které vůbec?
Ze svého pohledu je to těžká skupina, a to je asi dobře, rozhodně nedojde k žádnému podcenění. Akorát bych na úkor Španělska raději bral některé ostrovní týmy, proti kterým, myslím, se dokážeme naším fotbalem prosadit.

Je skupina D z vašeho pohledu tou nejtěžší? Soupeři jsou více než kvalitní.
Soupeři budí respekt, ale to budili i před naší kvalifikační skupinou a my jsme ji zvládli. Fotbal se vyrovnává čím dál víc, a tak se není čeho bát. Na naší straně je navíc kvalita trenéra Vrby a drží se nás i štěstěna, tak uvidíme, jak to dopadne.

Má naše mužstvo šanci na osmifinále, případně i na další postup?
Šanci má ve skupině každý včetně nás, ale musí se to vše sejít – forma, zdraví hráčů, pohoda v týmu, a pak můžeme pomýšlet i výše.

Myslíte, že je dobře, že se počet rozšířil na čtyřiadvacet účastníků Eura?
To je těžké teď říci, ale z mého pohledu to dobře je. Všichni víme, že fotbal je fenomén a navíc se bude hrát ve Francii, která již několikrát dokázala, že umí takovéto akce dobře připravit. Uvidíme, co toto rozšíření nakonec přinese.