Druhý díl tajenky odkryl svoji tvář. Sedm písmen se podařilo odhalit v šestnáctém kole. Tým Jehnědí je druhým postupujícím do druhé třídy. Jistotu si mužstvo vybojovalo vítězstvím na hřišti Kerhartic. Tenisovou terminologií šlo o mečbol a hned ten první hráči proměnili. Vyhráli 6:2. Jehnědí doplnilo Albrechtice, které si postup zajistily v předchozím kole.

Stále však existuje šance, že může postoupit i třetí celek tabulky. Cesta k tomu je následující. Pokud z krajské I.B třídy nesestoupí žádný celek z našeho regionu do okresní dvojky, a naopak vítěz okresního přeboru neodmítne postup, nastane právě možnost pro třetí tým z okresní trojky. Proto je stále důležité v posledních dvou kolech hrát naplno. To platí hlavně pro Kerhartice, Lichkov a Lukovou. Tato trojice živí naději. Nikdo další se zapojit do hry nemůže.

Lichkov využil naplno zaváhání Kerhartic a dotáhl se na jediný bod. Nebýt Kollerta v brance hostí a někdy i neskutečně laxního finálního zakončení střelců Lichkova, mohlo být vítězství domácích daleko výraznější. Hosté korigovali výsledek až v závěru utkání za rozhodnutého stavu.

Porážka na hřišti Žichlínku B nepřišla Lukové zrovna vhod. Mohla se také dotáhnout na dostřel třetí pozici, ale to by hosté museli zachytit začátek utkání. Inkasovali dva góly, ve druhé půli sice snížil Vondráček, jenže penalta byla definitivní tečkou na cestě za vyrovnáním.

Tým Helvíkovic obsadí poslední příčku. Rozhodla o tom porážka od Kunvaldu. Stále čeká na první jarní bod, ovšem proti Kunvaldu byl daleko. Střelecky při chuti byl hostující Křen, jenž vsítil tři branky při vítězství 4:0.

Souhrn 16. kola

Helvíkovice - Kunvald 0:4

Branky: 22., 58. a 78. Křen, 89. Brindza. Rozhodčí: Stolín. ŽK: 0:0. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Helvíkovice: Hubálek – Maťo, T. Novotný, Musil, Svoboda, J. Novotný, Procházka, Štěpánek, Flekr, Krejsa, Chrástecký. Kunvald: Urban – M. Krejsa, V. Rous, Rek, Jakubec, Jiskra (85. Brindza), J. Rous, Vanický (68. Kopecký), O. Krejsa, Křen (85. Šulc), Bílek (62. D. Krejsa).

Lichkov - Libchavy B 4:1

Branky: 5. a 79. Merta, 19. vlastní (Borovička), 71. Chaloupecký – 83. Lajza. Rozhodčí: Resler. ŽK: 0:2. Diváci: 30. Poločas: 2:0. Lichkov: Richtr (15. Dušek) – Vyšohlíd, Merta, Chaloupecký, M. Kreusel, Durna, T. Kreusel, Bula, Babic, Doleček (55. J. Matoulek), Holubec. Libchavy B: Kollert – Lajza, Vítek, Borovička, Žídek (64. Kollert), Kopecký (82. Chejnovský), Honz, Čada, Kovář, Kalous (46. Sýkora), Čermák.

Kerhartice - Jehnědí 2:6

Branky: 17. Novotný, 87. z pen. Fišar – 25., 33. a 80. J. Gregar, 13. Viktorín, 55. Šeda, 63. Vodvárka. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 2:2. Diváci: 62. Poločas: 1:3. Kerhartice: Onderka – Pirkl (62. Beyer), Hrdina, Fišar, Martinec, Kopeček, Dočkal (60. Pávek), Novotný, Skalický (71. Staněk), Brodský, Rössler. Jehnědí: Doležal – Šeda, Vodvárka (70. Absolon), Andrle (62. Kostka), Lučan, Viktorín, Najman (75. Kříž), Pilař, J. Gregar, Zastoupil, D. Gregar.

Dolní Třešňovec - Albrechtice 2:3

Branky: 37. a 42. Celý – 1. a 55. Faltus, 7. Kollert. Rozhodčí: Diblík. ŽK: 4:5. ČK: 1:0 (89. Štarman). Diváci: 100. Poločas: 2:2. Dolní Třešňovec: Sonták – Mareš, Jirásek, Chládek, Jedlínský, Rouha, Štarman, Bílý, Bohuněk, Dorazil (83. Dan. Vávra), Celý. Albrechtice: Šembera – Pauk, Šnír, Buřval, Vlk (83. Dostál), Pavlosek (70. O. Marek), D. Kollert (64. Rek), Majer, M. Marek (76. Lud. Koutný), Faltus, Luk. Koutný (81. Langr).

Žichlínek B - Luková 3:1

Branky: 10. Miko, 17. Krejčířík, 82. z pen. Pánik – 73. Vondráček. Rozhodčí: Vrba. ŽK: 3:3. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Žichlínek B: D. Valenta – Šubrt (91. Schembera), Vaculík (70. Kráčmar), Bureš, Kuře (68. A. Valenta), Marek, Stasiowski, Miko, Krejčířík (53. Doležal), Kost, Pánik. Luková: Motyčka – Ptáček, Vondráček, Štochl (53. Suchomel), Klusoň, Šebrle, Kamaryt (46. Burian), Volos, Petruň, Finger, Duspiva (46. Krejsar).

Událost kola

Vstřelit tři góly v jednom utkání se nestává každý den. V 16. kole se hattrickem blýskli kunvaldský Křen do sítě Helvíkovic a Jan Gregar, který hodně pomohl Jehnědí.

Zklamání kola

Důležitý zápas o snížení ztráty a zvýšení šancí na možný postup Kerhartice nezvládly. Doma si nechaly dát šest branek od Jehnědí a o šanci se připravily porážkou 2:6.

Tým kola

FK Jehnědí 1980: Mělo dvě možnosti před utkáním v Kerharticích. Buď si vybojuje postup, nebo o něj bude dál hrát. Po vítězství 6:2 je správná varianta číslo jedna.