Jako vlaky, které jezdí po stále stejných kolejích, uhání také mužstva do cílové stanice nejvyšší okresní fotbalové soutěže. Dvacet kol je za námi. Pohled je neměnný. Na první pozici už dlouho dřímá Tatenice. Ani to nevypadá, že by se to mělo v dohledné době měnit. Lídr nedává svým soupeřům žádnou možnost. Tentokrát jeho sílu okusila Dolní Čermná a odešla s nepořízenou. Jak už to tak bývá, Tatenice rozhodla o výsledku během první půle. Vedla 3:0, po hodině hry se prosadil Tareš, což na vítězství bohatě stačilo.

Zmátořilo se béčko Žamberka. Hostilo Rudoltice. Ideální příležitost, jak se naladit na vítěznou vlnu. Trochu to skřípalo. Během prvních 45 minut domácí nenašli návod, jak překonat gólmana Macháčka, ale druhá půle byla o něčem jiném. Úvodní gól, jež vstřelil Kos, rezervě velmi pomohl.

S čistým štítem na kontě vstřelených branek odešel ze zápasu s Dolní Dobroučí Klášterec nad Orlicí. Ba co víc, v první půli toho moc nepředvedl a byl za to rázným způsobem potrestán. Hosté nastříleli čtyři branky. Druhý poločas se dohrával jen z povinnosti. Dolní Dobrouč dál tlačí na Žamberk, jež je druhý. V závěsu za Dobroučí jsou Němčice. Na červenovodské jedničce padl jediný gól, který zajistil hostím tři body. V dalších utkáních už se opět čeřily spodní vody. Nad hladinu vykoukla Sopotnice. Proti Žichlínku musela otáčet nepříznivý vývoj, protože hosté po poločase vedli. Domácím pak stačilo osm minut, aby výsledek zvrátili a čtvrt hodiny před koncem výhru pojistili.

Klíčový zápas pro Rybník i České Heřmanice se měl odehrát v sobotu, ale nezpůsobilý terén zapříčinil, že se utkání odložilo. Na sestupových příčkách jsou Rudoltice a Mistrovice. Prvně jmenovaný tým měl hned dva mače, aby si vylepšil bodový zisk, jenže v Žamberku odešel po přestávce a z utkání s Brandýsem vyválčil pouze bod, což je pro Rudoltice málo. Alespoň ten jeden bod zachránil Kubásek v 83. minutě. Jiskru naděje zažehly Mistrovice. Pomalu se diváci těšili na pokutové kopy, ale v poslední minutě se do zakončení dostal Novotný a zajistil domácím vítězství 1:0 nad Brandýsem. Pomůže výhra Mistrovicím v boji o záchranu?

Souhrn 20. kola

Sopotnice - Žichlínek 3:1

Branky: 48. Kubišta, 53. Vávra, 75. Macek – 11. Motl. Rozhodčí: Ropek. ŽK: 3:0. Diváci: 90. Poločas: 0:1. Sopotnice: Martinec – Zeman, Peterka, Stárek (46. Macek), Lehký, Vávra, Kubišta (88. Fišer), Voleský, Mašanský (80. Jariš), Novák, Beneš (82. Švec). Žichlínek: R. Šilar – Fibikar, Motl, Vaculík (70. M. Doležal), Jelínek, Zahradník, Šenkýř, Antes, Moravec (86. D. Doležal), Pánik (86. Kočí), M. Šilar.

Tatenice - Dolní Čermná 4:0

Branky: 27. R. Soukop, 30. Smrkal, 39. Nastoupil (vlastní), 60. Tareš. Rozhodčí: Jureček. ŽK: 1:1. Diváci: 195. Poločas: 3:0. Tatenice: Strnad – Werner, Knápek (80. P. Soukop), R. Soukop, Květenský, Polička, Smrkal (84. Totušek), Bartoš, Glocar (62. Kučera), Tareš, Kristek (68. Karel). Dolní Čermná: Juda – T. Pecháček, Nastoupil, Krudenc, Mich. Bednář (76. Jirásek), Růžička, Richtr, Fišar, Mir. Bednář, R. Pecháček, L. Marek (8. Dušek).

Žamberk B - Rudoltice 5:0

Branky: 48. Kos, 61. P. Huška, 79. J. Huška, 82. Pešek, 85. Vanický. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 0:3. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Žamberk B: Hubálek – Molnár, Kašpar, Chládek, Mach, Jak. Ulrych (46. Kos), Třináctý (81. Vanický), P. Huška, Durna, Jon. Ulrych (73. Pešek), J. Huška. Rudoltice: Macháček – Kocanda, Pražák, Nastoupil, Kubásek, Prekop, Vejvoda, Vlček (70. Budka), Foff, Veselý, Král (46. Lochman).

Klášterec n. O. - D. Dobrouč 0:4

Branky: 18. a 34. J. Skalický, 24. Kubíček, 32. Hynek. Rozhodčí: Chadima. ŽK: 3:4. Diváci: 101. Poločas: 0:4. Klášterec nad Orlicí: Dostál – Bartoš (78. M. Rous), Nekoranec, Kučírek, Bílek (76. Bříza), P. Fišer (76. Bednařík), M. Fišer, Hůlka, Sabota, Brůna (62. Honzák), Karlík (46. P. Rous). Dolní Dobrouč: Matějíček – Falta, Vašátko, Řehák, Švec (58. Pecháček), Brabec, Švercl, Skalický, Kubíček, Hynek (71. Vacek), Vágner (68. Junek).

Mistrovice - Brandýs nad Orlicí 1:0

Branky: 90. Novotný. Rozhodčí: Serbousek. ŽK: 0:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Mistrovice: Lukes – Peřina, Stejskal, Kovář, Mil. Matějka, Novotný, Moravec, Vaníček, Mar. Matějka, Krejčí, Růžička. Brandýs nad Orlicí: Pecho – Matějka, Sloupenský, J. Janoušek, M. Janoušek, Šroler, Hanzl, Hruša, Špinler, Šrajer, Brzybohatý.

FC Jiskra 2008 B - Němčice 0:1

Branky: 24. Roušar. Rozhodčí: Šejna. ŽK: 4:2. Diváci: 80. Poločas: 0:1. FC Jiskra 2008 B: Matoulek – Stašák, Fňouk, Skoták, Kopecký, Sedlák, Maleček, Kuběnka, M. Hnátnický (56. Bednář), P. Hnátnický (78. Kolbe), Pasker. Němčice: Hotmar – Maco, Borek, Lang, Kulhavý, Horák, Mikl, Roušar, Macko, Pavliš, Provazník.

Rybník - České Heřmanice nehráno

Utkání bylo odloženo.

Předehrávka 24. kola: Rudoltice - Brandýs n. O. 1:1, pen. 4:5

Branky: 83. Kubásek – 39. Horáček. Rozhodčí: Habrda. ŽK: 1:1. Diváci: 78. Poločas: 0:1. Rudoltice: Lukáš – Macháček, Kocanda, Pražák, Nastoupil, Kubásek, Vejvoda (32. Trčka), Vlček, Foff, Veselý (68. Lochman), Král (90. Prekop). Brandýs nad Orlicí: Pecho – Matějka, Kochánek, J. Janoušek, M. Janoušek, Šroler, Hanzl (66. Sloupenský), Hruša, Špinler, Skalický (60. Brzybohatý), Horáček.

Událost kola:
Chybělo jen několik sekund do konce utkání. Týmy už se chystaly na pokutové kopy, ale přišla střela Davida Novotného a Mistrovice v posledním okamžiku porazily Brandýs nad Orlicí 1:0.

Zklamání kola:
Nechat si utéct zápas v prvním poločase je sebevražda. Fotbalisté Klášterce nad Orlicí inkasovali za 45 minut čtyři góly, což s nimi zamávalo natolik, že ani po přestávce se z mizérie nevyhrabali.

Tým kola:
FK Mistrovice: V jejich pozici nechce být nikdo. Ale mužstvo bojuje, ještě se nechce smířit s tím, že by mělo sestoupit do třetí třídy. Výhra nad Brandýsem může kartami zamíchat.