Naplno lze říci, že Jiskra hraje o záchranu. O to důležitější je fakt, že každý bod může mít skutečně velkou cenu. A právě ten druhý z Litoměřicka chybí. Hodně. Ústečtí měli penaltový rozstřel dobře rozehraný, jenže po třech úspěšných „desítkách“ další dvě nedali. Litoměřicko tak sérii otočilo ve svůj prospěch a porazilo Ústí.

Oba mančafty jsou „namočené“, tudíž šlo, fotbalovou hantýrkou řečeno, o šest bodů. Ústí znovu spoléhalo na pozornou defenzivu, a když byla možnost udeřit ze standardek, tím nepohrdlo. Jen se to neprojevilo na kontě branek.

Bezbrankový stav vydržel do poločasu. Změnit to mohl po přestávce za domácí Dvořák, jemuž v zakončení scházela přesnost, hostím pak utekla šance Součka, který zůstal sám na zadní tyči. V závěru se Litoměřicko více tlačilo před pokutové území Ústí, ale paradoxně mohl rozhodnout Nágl, jehož pokus minul prostor mezi tyčemi jen o kousek.

Zpočátku rozstřelu to Ústeckým klapalo náramně, Nágl, Langer i Falta proměnili, ale poté neuspěl J. Chleboun ani Smejkal a druhý bod tak skončil na kontě domácích. Pro Ústí to byl pátý prohraný rozstřel. Mít tedy o pět bodů více, situace Jiskry by byla rozhodně pozitivnější. „Jeli jsme si pro bod a to jsme splnili. Utkání bylo vyrovnané. V první půli jsme měli více možností vstřelit branku my, ve druhém poločase více hrozili domácí. Utkání skončilo zaslouženou remízou,“ hodnotil remízový mač trenér Vladimír Chudý. Nyní už musí upřít zrak na dalšího protivníka třetí ligy. Ústí se střetne v sobotu dopoledne s Pískem. Aby hráči měli čas se dostatečně vyspat, „frčí“ v pátek.