Z pětice celků Sázava, Choceň, Zámrsk, Jehnědí, Rokytnice v Orlických horách, které zastupují náš region v divizní skupině C Čechy, si vedly nejlépe hráčky Sázavy.
V podstatě se není čemu divit, neboť v posledních letech si nikdo jiný na pohár nesáhl.
Sezona 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013, 2013/2014… a vyryté jméno klubu na podstavci je stále stejné: SPS Sázava.
Poslední utkání odehrály fotbalistky mistrovského klubu 7. června, kdy hostily Máteřov. Začaly opatrněji, ale postupem času měly v utkání herně navrch a čekalo se jen na první gól. Ten přišel ve druhém poločase z kopačky Simony Krchové a domácí hráčky byly jednoznačně na koni. Netrvalo dlouho a Sázava už vedla o dva góly, když se z voleje trefila znovu Simona Krchová. Na konečných 3:0 pak upravila Lenka Hrdinová.
Jak utkání a celou sezonu viděl trenér družstva Sázavy Jan Sokolík? „Holky musím pochválit za odhodlání vyhrát, i když v těchto vedrech to není vůbec jednoduché. Pochválit musím střídající holky, které vnesly do zápasu, ať už do tohoto, nebo do jiného v sezoně, velké oživení a dravost o svůj post, a všechny, kteří se podíleli na úspěchu SPS Sázava u Lanškrouna."
Hráčky v sezoně vyhrály z dvaceti utkání v osmnácti případech, jednou si připsaly remízu a jednou odešly poraženy. Celkem nastřílely 75 branek, ale především číslo v kolonce inkasovaných branek budí respekt. Sázava totiž obdržela pouhých osm gólů v celém ročníku. (bed)