„Takticky špatně jsme vyřešili jednu situaci, ze které Znojmo vyrovnalo. Na začátku druhé půle jsme pak vyrobili podle mého zbytečnou penaltu. Velkou šanci na vyrovnání měl Huf, ale skvěle zasáhl brankář. V závěru jsme měli už hodně prostřídanou sestavu, je to přece jen příprava, a do nějaké větší šance se nedostali. Myslím, že jsme byli lepší, ale udělali chyby, které soupeř trestal, zatímco my jsme ty jeho potrestat nedokázali,“ řekl po utkání pardubický trenér Jiří Krejčí, jenž byl spokojený s výkonem v prvním poločase.

V sestavě Pardubic se objevili i hráči z dorostu, naopak chyběl nemocný Jeřábek. „Potvrdilo se, že potřebujeme rozšířit kádr. Jsme rádi, že jsme si vyzkoušeli dorostence, kteří se vůbec neukázali ve špatném světle. Ale my potřebujeme do kádru dostat kvalitu i zkušenost, aby se třeba i ti mladí hráči měli od koho učit,“ domnívá se Krejčí. V sobotu jeho tým čeká slovenská Skalica.

Tipsport liga: Pardubice - Znojmo 1:2
Fakta – branky: 28. Petráň – 44. Šamánek, 48. Teplý z penalty.
Rozhodčí: Orel – Polák, Pfeifer.

FK Pardubice – 1. poločas: Hrnčíř – Prosek, Kopřiva, Šejvl, Březina – Černý – Fousek, Řezníček, Kovář, Sokol – Petráň. 2. poločas: Hrnčíř – Šafařík, Kopřiva, Šejvl, Prosek (72. Látal) – Černý (72. Spěvák) – Mužík, Řezníček, Kovář (60. Huf), Nikodem – Rybička.
1. SC Znojmo: Koukal – Helísek (46. Pospíšil), Mezlík (46. Avdič), Malár, Cihlář – Machuča (60. Moravec), Lacko – Hladík (46. Štrombach), Šamánek (46. Urbančok), Javůrek (46. Teplý) – Silný.