Ústí n. O. – Pardubice B 5:1 (3:1)

Zápas začal pro domácí tak, jak končil v Nové Pace. Neplodná převaha a chyby v obraně vyvrcholily ve 14. minutě, kdy se po chybné rozehrávce dostali k bleskovému protiútoku hosté. Po centru z pravé strany se přesnou střelou pod břevno trefil z deseti metrů Kudrna – 0:1. Tento gól, naštěstí pro domácí, vyburcoval svěřence trenéra Navrátila k důrazné odvetě. Už v 17. minutě perfektně rozehrál Vaňous rohový kop přesně na hlavičku Roušara, který srovnal na 1:1. Také druhý gól domácích padl po dobře rozehrané standardní situaci. Bylo to ve 23. minutě, kdy znovu Vaňous, tentokrát přímý kop, ze středu hřiště nasměroval znovu na hlavu Roušara, ale až na tribunu bylo slyšet Smejkalovo „pusť" a následoval perfektní volej, který málem protrhl síť za zády gólmana Čihaře – 2:1. O minutu později dokonali domácí obrat. Před pokutovým územím byl faulován Knápek, přímý kop poslal perfektně přes zeď Falta. Zbytečný zákrok gólmana Čihaře však přinesl pouze vyražení míče před Knápka, jehož nekompromisní volej znamenal vedení domácích 3:1. Další minuty prvního poločasu se nesly ve znamení náporu domácích fotbalistů. Ve 39. minutě navíc přišel pro Pardubické další kritický moment, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Buriánek. „Utkání určitě rozhodly standardní situace, po kterých jsme se dostali až na 3:1. Musím říci, že Pardubice působily ve hře lépe. Mají smůlu ale v tom, že si nevytvořily tolik šancí," okomentoval první utkání trenér Jiskry Ústí nad Orlicí Jan Navrátil.

Po obrátce začala přesilovka domácích únikem Falty, který před pokutovým územím pokazil přihrávku. V 50. minutě si na centr z pravé strany naběhl Roušar a jeho střela z první pouze olízla břevno branky hostí. Bohužel to byl poslední zápis domácího středopolaře v tomto utkání. V 62. minutě byl po nevinném souboji zraněn a o jeho dalším osudu na podzim rozhodne až podrobné lékařské vyšetření. „Naštěstí mu koleno nezačalo hned otékat, ale je to typ zranění, se kterým se musí na magnetickou rezonanci, aby se na to lékaři podívali a zjistili, co se stalo. Více budeme vědět až po vyšetření," dodal Navrátil. I bez Roušara však domácí pokračovali v náporu. V 65. minutě měli hned dvě šance. Nejprve střílel těsně vedle Knápek. Po následném rohu výborně hlavičkoval Roupec, ale také těsně vedle. V 67. minutě střídající Ráb ideálně uvolnil za obranu Kuklu, jehož samostatný nájezd vyřešil gólman Pardubic. V 71. minutě v oslabení zahrozili hosté, po bleskovém protiútoku a střele Poláka tečoval Pászto jeho pokus nad břevno. V 79. minutě bylo definitivně rozhodnuto. Smejkal poslal ideálně za obranu Rába, ten v pokutovém území ztroskotal na gólmanovi. Akce však pokračovala a gólman Pardubic podrazil dobíhajícího Pászta. Nejen že se kopala penalta, ale také po druhé žluté kartě musel předčasně pod sprchy i gólman Čihař. V brance ho nahradil Lukáš Hanč. Zápas tak hosté dohráli v devíti. Penaltu proměnil Pászto a zvýšil na 4:1. I v dvojnásobném oslabení se Pardubice dostaly několikrát na dostřel domácí branky. Poslední slovo měli ale domácí v 87. minutě. Bylo to znovu po standardní situaci. Roh rozehraný po zemi na krátko směřoval na Hudce. Jeho ránu vytáhl náhradní gólman před sebe a následovala střela Macka, kterou do protipohybu tečoval Ráb na 5:1. „Výsledkově jsme to zvládli. Když se člověk podívá na výsledek, tak si řekne, že to bylo jednoznačné utkání, ale bylo to pro nás velice těžké, protože kluci bojovali sami se sebou. Byli trochu nervózní, dostali jsme první gól, ale věřili jsme si. Musím pochválit své kluky, protože i přesto, že se stále sehráváme, tak jsme to zvládli. Obrana hrála v úplně novém složení. Pászto s Hudcem spolu nikdy nehráli, ale snažili se to ukřičet. Musím pochválit i gólmana Neorala, který měl v prvních pěti minutách velice těžké malé domů, ale vyřešil je velice dobře. Z tohoto pohledu můžeme být spokojeni, ale musíme ještě zapracovat na hře. Věřím tomu, že výsledek nám pomůže v sebevědomí," zakončil hodnocení utkání Jan Navrátil.