Příští rok nebude hrát divizi žádný tým z našeho okresu, není to škoda?
Je to škoda, a to z pohledu celého našeho okresu. Nikde jinde se divize nehraje a nikde ani nevidím tým, který by ji dokázal hrát stabilně a na úrovni. V regionu je hodně mužstev, ale nejvýše je krajský přebor. Vymyká se pouze Letohrad

Z divize jste sestoupili, což je samozřejmě neúspěch, kde ale vidíte příčiny?
Nebyli jsme schopni vyhrát dva, tři zápasy za sebou. Bylo to jako na houpačce. Největší problém ale vidím v tom, že jsme nikdy nedokázali zápas otočit. Šancí jsme na to ale měli dost.

Asi vám v této situaci chyběl Mikan, který byl několikrát pryč s futsalem i plážovým fotbalem…
Ano, navíc byl zraněný Bakeš. Téměř ani jednou jsme nebyli kompletní. Na gól jsme potřebovali tak pět šancí, což je hrozně moc.

V zimě přišlo několik zkušených hráčů – Kroulík, Unger, Mikan, Bakeš, ale rozhodně nevynikali…
Bohužel, ale je potřeba vidět, že Bakeš odehrál celé jaro se sebezapřením. Hrál se zraněním. Mikan byl neustále pryč, ale když byl na hřišti, branky dával. Jak už jste ale naznačil, odehrál toho minimálně. Ať je Mikan jakýkoliv, branky dávat umí.

Dá se označit angažování Bakeše jako zklamání? Od hráče, který hrál druhou ligu, by se dala očekávat větší invence…
Zklamání to bylo. Pamatuji ho z Pardubic, kvalitu i zkušenosti má. Jenže to zranění ho hodně omezovalo. Nebyl celé jaro zdravotně v pořádku. Sliboval jsem si od něj, že bude tvůrce hry a bude dávat góly.

Nebyly tedy peníze, které se vynaložily na posily, vyhozené z okna?
To je otázka. Výbor pro záchranu dělal maximum. Čekalo se od posil víc. Ale to se čekalo i od domácích hráčů. Nenašel se hráč, který by mužstvo zvedl. Když jsem v Chocni hrál, byl jsem zvyklý, že když se nedařilo, začali hráči bojovat a mužstvo se zvedlo. Chybělo mi u hráčů srdce.

Který zápas byl podle vás zlomový?
Rozhodující zápas byl ten domácí s Hlavicemi. Neproměnili jsme za stavu 1:1 dvě penalty.
Škoda je možná i zápasu s Holicemi, kde tým rozhodně nepředvedl svůj standard…
To bych radši nechal bez komentáře. Takhle se o divizi nehraje.

Budete u týmu působit v další sezoně?
Ne, jsem totiž vázaný ještě někde jinde, takže končím.

Myslíte si, že se Choceň vrátí do divize rychle?
No to asi ne. O všem rozhodují finance. A těch není tolik. V Chocni je ale dobrý dorost. Mladí hráči, kteří se už prosadili, mají také dobrou budoucnost. Krejza, Chleboun, Jandera… se jenom potřebují vyhrát. V nejbližší budoucnosti se Choceň nevrátí. Chce to konsolidovat tým, vytvořit následně osu lídrů, ale je to hodně o penězích.