Před uložením se k zimnímu spánku odehrály divizní celky z našeho regionu derby. První Letohrad si přijel pro tři body z hřiště desátého Ústí nad Orlicí. Po jednadevadesáti minutách si ale oba týmy připsaly po jednom bodu.

Ústí n. O. – Letohrad 1:1 (0:0)

Za téměř jarního počasí, ale na těžkém blátivém terénu přišla na derby rekordní návštěva letošní sezony, a sice 950 diváků.

Diváci se mohli názorně přesvědčit, že Letohrad na prvním místě není náhodou. Hosté byli od úvodních minut jednoznačně aktivnějším týmem a především ve středu hřiště si vytvářeli vydařený tlak. Na druhé straně hřiště stál ale výborně chytající brankář Toman, který společně s pozornou obranou dlouho držel letohradskou ofenzivu na uzdě. Už ve druhé minutě se po výborné narážečce Brendla dostal do vyložené šance Nadrchal, dokázal brankáře Tomana obhodit, ale jeho slabá střela se zastavila v blátě před brankovou čárou. I poté se hrálo převážně na polovině Ústí a gólman Toman chytal jeden ostrý centr za druhým.

Nebezpečné byly především standardní situace v podání letohradského Vaniše. Ve 20. minutě se po dlouhém autu v šestnáctce prodral k míči vysoký Strasmeier a jeho ránu z několika kroků zastavil skvělý reflex ústeckého gólmana Tomana. Ve 30. minutě si ve vyložené šanci nakopl hostující Brendl míč do ruky a následný gól proto nebyl uznán. Ve 40. minutě nečekaně napřáhl z dobrých třiceti metrů hostující Macháček a znovu na brankové čáře čaroval Toman. V závěru prvního poločasu získal ve vápně odražený míč letohradský Stejskal a z ideální pozice 10 metrů před brankou dal vedle.

Ve druhém poločase už neměl Letohrad tak výraznou územní převahu, ale přesto už ve 49. minutě zasahoval před Semerákem Borek. V 59. minutě pálil po odraženém přímém kopu z 16. metrů těsně nad Macháček. V 64. minutě se zrodila asi největší šance, když po autu do vápna Ústí se míče zmocnil Strasmeier a z několika kroků netrefil prázdnou branku. V 66. minutě unikl po pravém křídle Kukla, na hranici vápna byl faulován a po následném přímém kopu byl v dobré pozici odstrčen od míče hlavičkující Roušar. V 72. minutě přišel pro letohradské šok, když za obranu propadl dlouhý centr z pravé strany, na ten si naběhl Javůrek – byl u míče na šestnáctce dříve než netakticky vybíhající gólman Kykal – a jeho střela si našla cestu do opuštěné branky – 1:0. Zoufalý nápor Letohradu otevřel prostor pro protiútoky Ústí. Po jednom z nich v 83. minutě kopal z dobré pozice trestný kop Dostál, ale z úhlu ho kopl příliš slabě, takže gólman neměl velký problém situaci vyřešit.

Ve chvíli, kdy to vypadalo, že se zrodí velké překvapení a desáté Ústí porazí vedoucí Letohrad, prošel po levé straně Macháček, z několika kroků z úhlu vypálil, gólman jeho míč stačil vyrazit před sebe, v chumlu těl si našel prostor kanonýr Brendl a dopravil míč do brány 1:1. Zápas s výbornou atmosférou nakonec skončil nerozhodně. K vítězství ani jednomu z týmů nepomohla ani jedna nastavená minuta.

(ska, hah)