Přinášíme další fakta z odehraných víkendových zápasů okresního přeboru.

Okresní přebor II. třídy

Králíky/ČV B – Těchonín 5:1
Derby mezi týmy se vydařilo lépe domácím, kteří se dostali do vedení Skotákem v 6. minutě. Těchonín útočil, ale domácí obrana odolala. Domácí zvýšili na 2:0 ve 20. minutě. Ve 47. minutě zvýšil po samostatné akci na 3:0 Stolarik. Utkání bylo zřejmě rozhodnuto, ale Těchonín se snažil ještě zápas trochu zkorigovat. Ke slovu se ale dostali především domácí. Hosté díky Faltusovi upravili skóre na konečných 5:1. Fakta – branky: Stolarik 2, Jurenka, Dušek, Skoták – Faltus. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 1:3. Poločas: 2:0. Diváci: 200.

Dobříkov B - Č. Heřmanice 2:5
Domácí měli hodně šancí, které neproměnili, a po zásluze prohráli. Fakta – branky: Zahradník, Czernyansky (PK) – Najman, Šplíchal (PK), Kodytek, Kysilka, vlastní. Rozhodčí: Budina. ŽK: 1:5. ČK: 0:1 (Najman). Diváci: 80. Poločas: 1:2.

Albrechtice – Sruby 1:1
Fakta – branky: Sokolík. Rozhodčí: Lukes. Žk: 2:3.

Řetová – Brandýs 7:2
Domácí začali aktivně a do poločasu soupeři nastříleli čtyři branky. Soupeř se trefil jen jednou. Ve druhé půli přidali domácí další tři góly a Bače si připsal hattrick. Brandýs odpověděl jen jednou brankou. Domácí si připsali zaslouženě vítězství. Fakta – branky: Volf, Bače 3, Lehký, Müller, Berky – Hanzl, Šebetka. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 0:3. Diváci: 180. Poločas: 4:1.

Jablonné – Tatenice 3:1
Poměrně vyrovnaný zápas, ve kterém domácí dvěma nejkrásnějšími akcemi zápasu v 76. a 89. minutě rozhodli o svém vítězství. Fakta – branky: Solar 2, Halbrštát – Kollár. Rozhodčí: Hejl. ŽK: 2:1. Diváci: 270. Poločas: 1:0.

Sopotnice – Libchavy 1:0
První poločas přinesl zajímavý fotbal s mírnou územní převahou hostujícího mužstva. V 65. minutě vystřelil z hranice pokutového území Honzák a jeho tečovaná střela skončila v síti. Hosté, i když přijeli v roli velkého favorita, neproměnili několik velkých šancí a domácí dovedli zápas k překvapivému výsledku díky obětavosti a bojovnosti. Fakta – branka: Honzík. Rozhodčí: Ropek. ŽK: 4:2. Diváci: 400. Poločas: 0:0.

Okresní přebor III. třídy

Mistrovice – Rybník 1:1
Zápas byl plný nepřesností z obou stran. Domácí nevyužili řadu šancí ke skórování. Fakta – branky: Stejskal – Novotný. Rozhodčí: Rot. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 1:1.

Lichkov – Rudoltice 6:1
Ve vyrovnaném prvním poločase měli lichkovští hráči přesnější mušku a více štěstí, ve druhém poločase již jasně dominovali a přibalili Rudolticím na cestu domů další čtyři góly. Čestný úspěch hostů znamenal pouze snížení průběžného stavu na 3:1. Fakta – branky: Bula 2, Konopka 2 (1 p.), Gerža, Bednář p. – Ježek. Rozhodčí: Zuzík. ŽK: 0:2. Diváci: 70. Poločas: 0:2.

Boříkovice – Kerhartice 1:2
Úvod zápasu patřil domácím, kteří svého soupeře zamkli a na bránu hostí se valil jeden útok za druhým. Už v 8. min. se trefil z přímého kopu z 20 metrů krásně Saňák a domácí vedli. O 5 minut později se domácí hodně zlobili na rozhodčího, který neodpískal jasný pokutový kop, když byl ve vápně sražen Kylar. Rozhodčí tímto rozhodnutím zahájil festival svých chyb a omylů ať už na jednu, nebo na druhou stranu. Hosté se před branku domácích dostávali pouze výjimečně, ale hned z prvního rohového kopu vyrovnal hlavou Dlabola.
Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, domácí útočili a zahazovali jednu gólovou šanci za druhou. Hosté trpělivě a se štěstím odolávali a čekali na svoji šanci, ta přišla v 70. minutě, když domácí obrana špatně vyřešila odkop, k míči se probojoval Váně, obešel i brankáře a do prázdné branky skóroval – 1:2. Fakta – branky: Saňák – Dlabola, L. Váně. Rozhodčí: Hylský. ŽK 1:3. ČK 1:0 (Saňák). Diváci: 50. Poločas: 1:1.

Králíky/ČV C – Žichlínek 2:1
První poločas byl za jasné převahy hostí, ve druhém poločase se zlepšili domácí a zaslouženě vyhráli. Fakta – branky: Ježek, Šoka. ŽK: 3:3. Diváci: 90. Poločas: 0:1.

Klášterec – Dlouhoňovice 2:2
Zápas začali lépe hosté. První poločas patřil hostům, druhá půle pak byla spíše v režii Dlouhoňovic, když se jim podařilo několik minut před koncem utkání srovnat na 2:2. Fakta – branky: Křen 2 – Třináctý, Hubálek. Rozhodčí: Rot. ŽK: 1:1. Diváci: 230. Poločas: 2: 1.

Okresní přebor IV. třídy

Libchavy B - Kerhartice B 4:2
Fakta – branky: Štěpán, Schuer, Paukert, Čada – Teplý, Richtr. Rozhodčí: Bezdíček. ŽK: 0:3. Diváci: 80. Poločas: 2:1.

Jehnědí – Verměřovice B 2:2
Hrálo se vyrovnané utkání, ve kterém se podařilo několik minut před koncem hostům vyrovnat na 2:2. Fakta – branky: Doležal, Rozlívka (PK) – Pražák, Faltus. Rozhodčí: Ropek. ŽK: 2:3. Diváci: 60. Poločas: 0:0.

Němčice – Rokytnice 1:1
Zápas s jasnou převahou domácího mužstva skončil remízou jen vinou mnoha neproměněných šancí Němčic a jedné chyby v obraně, kterou soupeř potrestal. Fakta – branky: Votřel – Stašov. ŽK: 1:4. Diváci: 50.

Helvíkovice - Albrechtice B 7:1
Helvíkovice začaly utkání v v mírném tlaku na branku hostí. Vypracovali si několik slibných šancí . Až ve 27 min. se pěkně uvolnil na pravé straně přes dva bránící hráče domácí Flekr a jeho pěkný centr ke vzdálenější tyči zakončil hlavou Kolman. Hostům se podařilo po špatné malé domů Komurky vyrovnat Sitem na 1:1. Po přestávce domácí vyvinuli značný tlak, kdy se hrálo v podstatě na jednu branku. V 52. min. dal po akci středem pěknou střelou z 20 m vedoucí branku Procházka. V 61. min. zvyšoval po úniku střelou k pravé tyči Kolman a tentýž hráč v 69. minutě střelou z velkého vápna zvyšoval na 4:1. To nebylo vše ze stany domácích a v 72. min. z pravé strany křížnou střelou zvyšoval Flekr na 5:1. Tím samým způsobem Maťo v 78. min. na 6:1. V 84. min. uzavřel skóre Petr Maleček dorážkou na 7:1. Fakta – branky: Kolman 3, Procházka, Flekr, Maťo, Maleček – Sita. Rozhodčí: Prokop. ŽK: 0:1. Diváci: 40. Poločas: 1:1.