OKRESNÍ PŘEBOR II. TŘÍDY: Junek zachránil Mistrovicím bod

Orlickoústecko - Dalšími zápasy pokračoval fotbalový okresní přebor II. třídy.

14.10.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Kerhartice – Kunvald 1:1

Hned v úvodu zápasu zahrozili hosté. Do další gólové šance se dostali hosté až na konci poločasu, ale rovněž bez gólového efektu. Začátek druhého poločasu vyšel domácím, když v 55. min. si centr Dočkala srazil do vlastní branky obránce hostí. Kunvald kontroval hned po rozehrání tvrdou střelou, ale domácí Onderka byl na svém místě. Ke konci zápasu se hosté snažili o vyrovnání, což se jim také v 90. min. zásluhou Rouse podařilo. Fakta – branky: vlastní – Rous. Rozhodčí: Pavlas. ŽK: 5:3. ČK: 1:0 (Faltus). Diváci: 120. Poločas: 0:0.

Mistrovice – D. Čermná 4:4

Po prvním poločase by nejspíš moc fanoušků nenapadlo, že uvidí v Mistrovicích osm branek. Hosté nejprve pouze nastřelili tyč a Junek na druhé straně svoji šanci promarnil. Před koncem poločasu šli přeci jen do vedení po chybě domácího brankáře hosté. Druhý poločas začal vyrovnáním Matějky. Domácí si ale vybrali „povedenou“ tříminutovku, kdy dvakrát inkasovali. Domácí snížili z penalty, jenže po chybě obrany zvýšila Čermná na 4:2. V závěru dokázal domácí kapitán Junek dvěma brankami vyrovnat. Fakta – branky: Junek 2, Matějka, Solar z pen. – Faltejsek 2, Krudenc, Janků. Rozhodčí: Sokol. ŽK: 1:3. Diváci: 90. Poločas: 0:1.

D. Dobrouč – Sruby 4:1

Domácí byli odhodláni odčinit porážku ze Sopotnice a podařilo se jim to. Skóre utkání otevřel nejprve hlavou Řehák. Po přestávce využil ten samý hráč hrubku brankáře hostí a na 3:0 zvyšoval Nastoupil. Sruby sice korigovaly na 1:3, ale domácí své vítězství potvrdili na 4:1. Fakta – branky: Řehák 3, Nastoupil – Truong. Rozhodčí: Sobotka. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Albrechtice – Sopotnice 2:0

Do první půlky vstoupili hosté velkým tlakem. Své vyložené šance však neproměnil ani Kopsa, ani Stárek. I úvod druhého poločasu byl v režii hostí, ale Motl trefil pouze tyč. Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp, mohou si říkat v Albrechticích. V 80. min. se trefil Sokolík a o pět minut později Matějka. Domácí mohli slavit výhru 2:0. Fakta – branky: Sokolík, Matějík. Rozhodčí: Prokop. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Poločas: 0:0.

Jablonné – Lanškroun B 2:2

Vynikající zápas před skvělou návštěvou skončil dělbou bodů. Přesto, že měli domácí více ze hry, ujali se vedení hosté. Druhý poločas začal vyrovnáním Čermáka. Lanškroun poslal hosty znovu do vedení, ale Jablonnému se v poslední minutě podařilo vyrovnat hlavou Kašky. Fakta – branky: Čermák, Kaška – Fait, Mizerák. Rozhodčí: Lukes. ŽK: 1:3. Diváci: 220. Poločas: 0:1.

Králíky/ Č. Voda B – Brandýs 4:0

Domácí přikovali hosty hned v úvodu před jejich branku, ale Stašák střílel třikrát nepřesně. Přesto se ale domácí ještě v prvním poločase dostali do tříbrankového vedení. Když Brandýs vystrčil drápy, upiloval je spolehlivý domácí brankář Chládek. Ve druhé půli přidali domácí z rychlého brejku čtvrtou branku. Fakta – branky: Maleček 2, Matoulek, Janků z pen. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 1:4. Diváci: 150. Poločas: 3:0.

Rybník – Tatenice 0:3

Hosté předvedli kvalitnější fotbal i lepší fyzickou kondici a zaslouženě si připsali vítězství. Fakta – branky: Tareš 2, Soukop. Rozhodčí: Vejda. ŽK: 1:0. Diváci: 150.

Úvodních dvacet minut zápasu Orlům nechutnalo

Lanškroun - Z ledu lídra soutěže se vrátili hokejisté Lanškrouna s prázdnou. Prohráli vysoko 5:9. Orlům příliš nevyšla první třetina, která určila ráz vývoje celého střetnutí.

Kromě Hradecka jsou starobní penze na východě Čech podprůměrné

Východní Čechy - Vyžít z desetitisícové penze činí řadě důchodců problém.

První část odehráli. Kohouty bičují zranění

Česká Třebová - Krajská hokejová liga: Poslední zápas sehráli na ledě Havlíčkova Brodu, kde se museli obejít bez třinácti hráčů. Vyhráli 3:1.

Druhá adventní svíčka zazářila sytě žlutou

Choceň - Koupit si vstupenku na nedělní utkání krajské hokejové ligy se v Chocni rozhodně divákům vyplatilo. Zápas měl výborné parametry. Střelecké dostihy dostaly utkání do prodloužení, které ukončil Nečas. Choceň porazila lídra soutěže 6:5.