Zraněných měli jako na frontě, za sebou dvě remízy, strašila střelecká impotence a silná zbraň Bydžova – standardní situace, které Letohradu nadělaly v sezoně už nejednou paseku.

Letohrad – Nový Bydžov 2:1

Jak Bydžovu ubránit jeho nejsilnější zbraň? Jednoduše. Zbytečně nefaulovat a standardky mu prostě nedopřát. To se Letohradu povedlo znamenitě. „Nejlepší je, když standardky vůbec nejsou,“ prohlásil letohradský stoper Jan Filip a přesně tak se se svými kolegy zařídil.

„Nějaké rohy samozřejmě proběhly, ale hráči se bránění zhostili se ctí. Jejich přístup se zlepšil,“ pochvaloval si letohradský trenér Jaroslav Veselý.
Jeho svěřenci to ale rozhodně neměli lehké. Už jenom proto, že Blažej umí standardní situace báječně rozehrávat. „Michal má perfektní levačku a kope je výborně,“ souhlasil Filip. „Navíc měl Bydžov hodně urostlé hráče, kteří byli docela dost důrazní,“ dodal ještě.

Z letohradských fotbalistů se s habány Bydžova mohl měřit pouze druhý stoper Strasmeier. „Bylo to na každém jednotlivci, na osobní statečnosti. Kolikrát jsme schytali docela dost ran, ale dopadlo to dobře,“ byl nakonec spokojený Filip. Letohrad totiž všechny standardní situace ubránil. Málokdo by asi věřil, že na začátku jara byla tato činnost jedním z největších letohradských otazníků.

Úplně hladce však zápas neprobíhal. Letohrad vedl po brankách Moníka s Kopeckým a hromadu šancí spálil. Bydžov před koncem snížil na 2:1. „ Vzpomněl jsem si v tu chvíli na naše neúspěšné koncovky s Turnovem a Novou Pakou. Vybavil se mi i zápas Bydžova s Dobrovicemi, kde Bydžov dvakrát prohrával a nakonec zvítězil,“ krve by se v tu chvíli v trenéru Veselém nedořezal.

„Bylo to nepříjemné. Za stavu 2:0 jsme v klidu mohli přidat třetí gól. Místo toho jsme dostali a trochu jsme se strachovali, ale věřil jsem, že už to ukopeme,“ byl klidnější stoper Jan Filip. A nakonec měl pravdu. Letohrad bral body za výhru 2:1.

Přes několik spálených šancí trenéra Veselého potěšil devatenáctiletý mladík Martin Kopecký: „Před domácím publikem to neměl jednoduché a šance, které zahazoval, pramenily podle mého z přemíry snahy. Moc chtěl. Zaplať pánbůh za ten jeden gól, který dal,“ ulevil si Veselý. Nakonec to totiž byla Kopeckého branka, která byla rozdílová.