Hráči vědí, že je na ně upřen zrak nejen vlastních fanoušků. Stoper Ústí nad Orlicí Josef Strnad (22) si první příčku tabulky užívá. Sám se na výhře podílel, když ve druhé půli proměnil pokutový kop. „Trenér nás před utkáním určí, kdo má jít první, druhý. Vždycky jsem první, ale přiznám se, že jsem měl trochu obavy, protože se říká, že když je hráč faulovaný, nemá jít kopat penaltu. Já jsem si věřil," dal najevo hráč, který byl na podzim vyhlášen hvězdou Divize.

Ještě než se vrhneme na první jarní duel, nemůžu se nezeptat na to, kolik vás v kabině stálo být podzimní hvězdou divize?
Zatím ještě nevím, nic jsem neplatil (usmívá se). Tenkrát jsem byl na dovolené.

Zřejmě to přijde, protože pokladník má tento fakt jistě zaznamenaný…
Asi to tak bude. Kraťák (brankář Jakub Krátký, pozn. aut.) už mi něco naznačoval, že jsem byl hvězdou podzimu. Říkal, že to levné nebude (směje se).

Jarní boje jste zahájili na hřišti v Kratonohách, kde to byl vydařený vstup?
Na první zápas jara to bylo z naší strany suprové. V zápase jsme soupeře k ničemu nepustili. Možná měl jednu, dvě střely. Podali jsme opravdu kvalitní výkon.

Lepší start jste si nemohli přát. Fotbalová veřejnost, nejen ta v Ústí, bude zvědavá, jak se vám bude dařit?
Čekali jsme, že to na nás zkusí, že se vyhecují, když k nim přijel soupeř z prvního místa tabulky. Ale my jsme to zvládli s přehledem.

Neměli hráči domácího týmu až příliš velký respekt?
Snažili se hrát odzadu, ale my jsme hráli to, co jsme měli určené. Vyráželi jsme k rychlým brejkům. Pokud bychom v poločase vedli o tři góly, nikdo by se nemusel divit.

Výčet šancí byl na několik zápasů. Nebylo by tedy od věci produktivitu do dalších utkání vylepšit?
Teď se to může ukázat. V zápase se Živanicemi by nás neproměněné šance mohly mrzet. Ale pokud budeme hrát jako v sobotu, tak bychom mohli uspět.

Jak to bylo s penaltou? Nikomu jste míč půjčit nechtěl?
Trenér nás před utkáním určí, kdo má jít první, druhý. Vždycky jsem první, ale přiznám se, že jsem měl trochu obavy, protože se říká, že když je hráč faulovaný, nemá jít kopat penaltu. Já jsem si věřil. Ptal se mě Lukáš Smejkal, jestli nemá jít někdo jiný, ale řekl jsem, že jdu já. Spadlo to tam.

Hodně vám to ve stoperské dvojici klape s Chlebounem. Pro obranu je to velké plus.
S Patrikem jsem si sednul. Máme společné názory, klape nám to. Ale hodně nám pomáhají i záložníci, tím je to pro nás i jednodušší.

Co čekáte od zápasu se Živanicemi?
Že už to bude trochu jiná jízda. Musíme se pořádně připravit. Je to zkušené mužstvo s ostřílenými hráči. Nesmíme se jich bát, nemáme co ztratit. Určitě se pokusíme nějaký bodový zisk vyválčit.

Výhra z prvního kola vám může pomoci, zvedli jste si tím sebevědomí?
Je to tak. Pokud budeme hrát tak, jak jsme hráli v Živanicích na podzim, mohli bychom uspět.

Užíváte si první příčku v tabulce?
Já jsem hodně spokojený. Tohle jsem nečekal před sezonou. Vloni jsme hráli o udržení a teď takový zvrat. Vést divizi je příjemný pocit.