Sobota 14.30: Jiskra Ústí n. O. (7. místo, 15 bodů) – FK OEZ Letohrad (4. místo, 19 bodů)
Pro oba celky je to zcela jistě důležitý zápas. Oba by si přály v utkání uspět. Probíhá příprava na utkání jinak, nebo se neliší a trénuje se podobným způsobem? Zeptali jsme se trenéra ústeckých fotbalistů Jana Navrátila: „Připravujeme se stejně jako na každý jiný zápas. Je pravda, že zápas Ústí – Letohrad je brán jako derby, ale my to opravdu bereme jako další domácí zápas, ve kterém bychom chtěli uspět." Letohradští to vidí podobně. „Vnímáme, že veřejností je tento zápas brán trochu s napětím, ale my se na něj připravujeme stejně. Hlavně se snažíme, abychom si to tolik nepřipouštěli," říká trenér Jaroslav Veselý.
Z Ústí nad Orlicí do Letohradu je to kousek, a tak je pravdou, že oba celky se velmi dobře znají. „Když byl Letohrad loni ve třetí lize, tak všechny opory si v týmu nechal pro letošní sezonu. Některé hráče osobně znám, protože jsem pár z nich trénoval v Olomouci. Myslím si, že ty mančafty se v ničem nepřekvapí. Jedině snad ve hře, že by trenér Veselý nebo já vytáhl nějaké taktické plány, ale opravdu budou rozhodovat momentální maličkosti, počasí a podobně. Uvidíme, jak to dopadne", uvedl trenér Ústí.
Na Letohrad čekají těžcí soupeři včetně ústeckého týmu a ví to i trenér Veselý. „Teďka nás čekají daleko těžší soupeři, než ti předcházející a uvědomujeme si to. Uvidíme, jak to bude dnes vypadat."
Formu mají oba celky slušnou a z pohledu diváka by to mohl být atraktivní duel. „Já bych byl nejradši, kdyby v utkání padlo hodně branek. Nám i soupeři se dařilo v posledních utkáních střílet poměrně dost branek, tak doufám, že to nebude až tolik svázané taktikou. Ale mám trochu obavy, co provede počasí, aby se utkání vůbec hrálo. Jinak respekt k soupeři určitě máme, ale chceme uspět v každém utkání", dodává letohradský kouč.
Letohradský středopolař  Bíro, na jehož výkon bude jeho tým spoléhat, uvedl: „Na utkání myslíme už od minulé soboty. Přepnuli jsme na vyšší level, jak říká trenér, a určitě nás nečeká nic lehkého."
V kabinách obou celků je cítit, že zápas se blíží, ale jak říká Jan Navrátil: „Nechci, aby byli kluci nějak hodně přemotivovaní. Samozřejmě to nese nějaká rizika a budu se snažit hráče uklidnit, aby hráli disciplinovaně."
Na své „ovečky" je zvědavý i trenér Veselý, který má v týmu několik mladých hráčů. „Díky těm zraněním máme v sestavě několik mladých kluků a sám jsem na ně zvědavý, jak takový zápas unesou. Doufám, že je připravíme způsobem, aby to dokázali zvládnout a měli z toho sami dobrý pocit. Pro nás je to i trochu zkouška ohněm a ti hráči budou muset ukázat, jestli se dokáží vyrovnat i s takovým utkáním, kde ten tlak bude větší."
Položili jsme trenérům totožnou otázku: kdo je v utkání favoritem?
Odpověď Jana Navrátila: „Já myslím, že mírným favoritem je Letohrad. Hrál třetí ligu, má dobře poskládaný mančaft, který má zkušenosti, ale momentálně oba týmy vyhrávají. My hrajeme doma, ale i Letohrad bude chtít body. Kdo bude mít větší štěstí v koncovce, ten asi vyhraje."
Odpověď Jaroslava Veselého: „Já bych řekl, že je Ústí favorit, protože hraje doma. V domácím prostředí je úspěšný, až na nějaké výjimky. Mají větší sílu, než když hrají venku. Výhodou je i hřiště, které je trochu atypické, je to hodně kontaktní, hodně blízko. Umí toho využít, jak ze standardních situací, tak svojí hrou."
Kdo je v utkání skutečným favoritem a jak se rozdělí konečné body, se uvidí v sobotu na stadionu Jiskry Ústí nad Orlicí. Výkop zápasu je ve 14.30 hodin.