Pokračuje spanilá jízda Těchonína a Mistrovic. Oba celky jsou stále bez porážky. A to i přesto, že odehrály těžká utkání na hřištích soupeřů.
Lídr zavítal do Žichlínku. V zápase plném zvratů a emocí nakonec vydoloval dva body díky vyhranému penaltovému rozstřelu. Žichlínek vedl brzo 2:0, ale hosté i díky přesilovce ve druhém poločase během devíti minut zápas otočili. Domácí poté dokázali nejen vyrovnat, ale i neproměnit pokutový kop. Zajímavý duel tedy musely rozhodnout až penalty, které vyzněly pro Těchonín.
Neméně dramatický duel se hrál v Brandýse. Pohled na světelnou tabuli v 57. minutě nevěstil pro domácí nic dobrého, neboť němčický Hurt v tu dobu dával třetí gól. Avšak za sedm minut bylo vyrovnáno. Skvělý návrat do zápasu. Penaltová loterie přinesla druhý bod hostím.
Vítězné tažení Mistrovic nezastavila ani rezerva Žamberka. Béčko mělo celý zápas výraznou převahu, ale s koncovkou byli hráči na štíru. Tleskalo se tak dvěma fotbalistům Mistrovic, útočníkovi Škorpilovi a brankáři Růžičkovi. Prvně jmenovaný rozhodl gólem v 90. minutě o třech bodech, ovšem nemalý podíl na tom měl i 48letý fantom mezi tyčemi.
Rozladění panovalo rovněž v Rybníku. Tři body měly být jasnou záležitostí, jenže se museli domácí spokojit se dvěma. Ty vychytal v penaltovém rozstřelu gólman Suk.
K lepším zítřkům táhne mužstvo Dolní Dobrouče její kapitán. Vzrůstem nevelký, ale fotbalově na dobré úrovni je Marek Švercl. Hattrickem zajistil výhru nad Boříkovicemi a už se posunul na čelo tabulky střelců. Po rozpačitém úvodu se Dobrouč zvedá.
Neplatí to o Sopotnici. Tradiční účastník soutěže zažívá katastrofální úvod. Zlepšení nepřišlo ani v Červené Vodě, domovském stánku rezervy Jiskry. Domácí vyhráli 4:0, všechny góly padly ve druhé půli. Nejlepší útok soutěže si poradil s nejhorší obranou. V kolonce obdržených branek jsou s 22 góly Sopotničtí na čele. Bodově ovšem na chvostu.
Nikdo už není bez porážky
Po víkendových zápasech nezůstalo ve III. třídě už žádné mužstvo bez ztráty kytičky. Vedoucí Jehnědí padlo v sobotu v Kunvaldu a v nedalekém Klášterci nad Orlicí prohrály v neděli i České Heřmanice. Tabulka tak doznala změn a potvrzují se předpoklady o vyrovnanosti soutěže.
Pouhých 10 minut stačilo kunvaldskému střelci Křenovi, aby ukončil neprůstřelnost mužstva Jehnědí a jeho brankáře Doležala. A protože se k němu během zápasu přidal i kolega Moudrý, autor dvou branek, odcházeli po závěrečném hvizdu rozhodčího hosté poprvé v sezoně bez bodů.
Klášterec nad Orlicí ukázal Českým Heřmanicím, že to v nejnižší třídě nebudou mít jednoduché. Hosté se sice snažili hrát kombinační fotbal, ale v koncovce byli naprosto bezzubí. Domácí tým jim uštědřil lekci z produktivity. Klášterecký Michal Fišer je jediným hráčem v soutěži, který dokázal skórovat v každém zápase.
Důležité tři body získal Lichkov, který porazil Lukovou a dotáhl se na čelo tabulky. Lichkovští si moc pochvalují formu Martina Matoulka, jenž si drží střeleckou normu branky na zápas.
Rodí se tradiční výsledek? Podruhé v sezoně hrály Albrechtice na svém hřišti a podruhé odjel soupeř s hodně nelichotivým skóre 0:6. Tentokrát to odnesly Dlouhoňovice. Hattrickem se blýskl Rek, o gól méně si zapsal David Kollert.
Už to vypadalo, že béčko Žichlínku opustí poslední příčku v tabulce. Třikrát v Dolním Třešňovci vedlo, domácí pokaždé srovnali a gól zkázy si nechali na 88. minutu. Fakt, že dali hosté konečně gól, je hodně malou útěchou.
Na závěr přijde trápení Dolní Čermné. Remíza s Helvíkovicemi? Tomu nechtěl nikdo věřit. Zachránil ji pro hosty V. Huška dvě minuty před koncem. S „Čermáky" to otřáslo natolik, že absolutně vyhořeli v penaltovém rozstřelu. Smát se mohly Helvíkovice.
Miroslav Křen z Kunvaldu a Michal Fišer z Klášterce vedou tabulku střelců se šesti brankami. (rt, bed)

Potlesk

• Obratem k bodům. Těchonín s Brandýsem měly namále. Obě mužstva prohrávala o dvě, respektive tři branky, ale bleskurychle se dokázala vzpamatovat.
• U nás hokejově. Šestigólovou normu na zápas si drží na domácím hřišti Albrechtice.
• Třikrát do černého. Hattrickem se blýskli Marek Švercl z Dolní Dobrouče a Tomáš Rek z Albrechtic.
• Zasloužím si to. Velkou pochvalu sklidil po utkání v Žamberku mistrovický gólman Růžička. Bravo.

Pískot

• Trápení. Za očekáváním jsou fotbalisté Dolní Čermné. Proti Helvíkovicím to byla bída, která gradovala v penaltovém rozuzlení.

Hráč kola

Ladislav Růžička
I když už je mu 48 let, stále je platným členem kádru Mistrovic. Do branky jen tak někoho nepustí. Po tom, co předvedl v Žamberku, se není čemu divit.