Předchozí
1 z 6
Další

Jiskra Ústí nad Orlicí vs. SK Kosmonosy.Jiskra Ústí nad Orlicí vs. SK Kosmonosy.Zdroj: Jan Pokorný

DIVIZE

Skupina C nebyla na podzim rejdištěm produktivních střelců, vždyť jejím nejlepším kanonýrem je zatím Jan Bednář z Jiskry Ústí nad Orlicí a stačilo mu na to „pouze“ devět branek. Společně s ním tvoří elitní sestavu po patnácti odehraných kolech Adam Novotný ze Slavie Hradec Králové, Michal Zvolánek z Chrudimi a Patrik Žitka z Velkých Hamrů (všichni 7 branek). Konkrétnější pohled na regionální trojlístek odpovídá umístění klubů v tabulce. Zatímco ústecká Jiskra nabídla širokou baterii fotbalistů schopných skórovat, tak Vysoké Mýto nadprůměrně produktivního hráče postrádalo. O Letohradu ani nemluvě, Tomáš Kabourek sice potvrdil pozici nejlepšího střelce svého týmu, jenže dal čtyři z jeho celkových devíti podzimních gólů.

TOP střelci regionálních klubů:

Ústí nad Orlicí: 9 – Bednář, 5 – Sokol, Tichý, 4 – Souček, 3 – Hrnčíř, Chleboun, Špatenka.

Vysoké Mýto: 4 – J. Dvořák, 3 – Štěpánek, Habrman, Tomášek.

Letohrad: 4 – Kabourek, 2 – Lorenc.

TJ Svitavy vs. SK Vysoké Mýto B.TJ Svitavy vs. SK Vysoké Mýto B.Zdroj: Martin Alexa

KRAJSKÝ PŘEBOR

Nejvyšší krajská soutěž budiž dokladem, že se na špici střelecké statistiky klidně může ocitnout fotbalista z mužstva pohybujícího se ve spodní polovině tabulky. Holice sice výsledkově nijak nezářily, nicméně Jindřich Václavek se vytáhl 16 góly a nemá v tomto směru konkurenci. Na špici ho doplňují zástupci dvou nejlepších celků přeboru: Lukáš Kraják z Libišan a Václav Morávek z Horních Ředic. Ze zástupců našeho okresu nikdo nedosáhl na dvouciferný počet branek, nejlépe si z nich vedl František Ptáček.

TOP střelci regionálních klubů:

Lanškroun: 8 – F. Ptáček, 7 – Pecháček, 5 – Skalický.

Vysoké Mýto B: 4 – Benda, Wimmer, Mokrejš.

Česká Třebová: 7 – Vaňous, 5 – Grepl, Novotný, Polášek.

Choceň: 7 – Gronych, 5 – Štanglica, 4 – Kužma, 3 – R. Fikejz, M. Fikejz.

I. A TŘÍDA

Nejlepší tým podzimu měl v tomto případě i dva nejlepší střelce. Emanuel Rožek a Michal Jiráský oblékají dres Zámrsku a jejich spolupráce vyjádřená společnými 27 brankami budila protihráče ze snů. Krok s nimi částečně udrželi další tři podzimní dvouciferní střelci: Jakub Slavík ze Slatiňan (11) a desetigóloví Radek Klíma z Proseče a Jan Lexmaul z Moravské Třebové.

TOP střelci regionálních klubů:

Ústí nad Orlicí B: 5 – O. Mikulecký, 4 – Krátký, Popelář, Rejda.

Letohrad B: 7 – Procházka, 5 – Dunas.

Jablonné nad Orlicí: 4 – Filip, 3 – A. Kyllar, J. Kyllar, Vágner, Matějka.

České Heřmanice: 6 – Bárta, 5 – Pánek, Jirsák, 4 – Mach, Ostřížek, Vrána.

Žamberk: 6 – Kořán, 5 – Cvik.

FC Jiskra 2008: 4 – Matoulek, 3 – T. Vyšohlíd.

SK Sloupnice vs. TJ Sokol Dobříkov.SK Sloupnice vs. TJ Sokol Dobříkov.Zdroj: Deník/Radek Halva

I. B TŘÍDA

Všechno a všechny zastínil v podzimní části neuvěřitelný počin dobříkovského fantoma Matouše Novotného, který na konto suverénního lídra skupiny B zapsal neskutečných 34 branek (!!), což je výkon, jaký nemá obdobu a těžko snese srovnání ve fotbalových soutěžích možná v rámci celé republiky. O jeho výjimečnosti svědčí, že je to dvojnásobný počet branek oproti druhému ve střeleckém pořadí Vojtěchu Hegerovu z Janova, přičemž i jeho 17 zásahů je skvělé číslo. Ostatně stejně jako „dvanáctka“ v podání dalšího Janováka Jana Boháčka a dobříkovského Tomáše Sedláka. Ne vždy se také střelecká úspěšnost jednotlivců potkala s týmovou formou, což je třeba příklad jaroměřické dvojice Daniel Švec, Josef Valenta.

TOP střelci regionálních klubů:

Dobříkov: 34 – Novotný, 12 – T. Sedlák, 7 – Vojtíšek, 4 – Vaněk.

Semanín: 6 – Křepela, 3 – Hajdari, P. Urbanec, Bednár.

Česká Třebová B: 9 – Foff, 5 – Langer, Barbořák.

Tatenice: 4 – Glocar, 2 – Kristek, Polička, D. Tareš, Brejša, Rotter, Chládek, P. Soukop.

Lanškroun B: 6 – Marek, 4 – Ďuriš, 3 – Richtr.

Jehnědí: 9 – J. Gregar, 5 – Rozlívka, 3 – Matoušek, Prachař.

Sloupnice: 3 – Holec, M. Mikulecký, 2 – Dočkal, Leksa.

Libchavy vs. Kerhartice.Libchavy vs. Kerhartice.Zdroj: FB TJ Sokol Libchavy

OKRESNÍ PŘEBOR

O tom, kdo se bude nejdůrazněji hlásit o korunu krále okresních střelců, nebylo pochyb prakticky od počátku sezony. Libchavský Richard Ráb potvrzoval svoje kvality, nakonec se jeho konto zastavilo na dvaadvaceti podzimních zásazích a i díky nim je jeho tým v pozici postupového favorita číslo 1. Svůj dlouhodobý standard znovu prokázal Lubomír Myšák ze Srubů, i jeho 17 tref je super výkon. Dvouciferných střelců se našlo celkem šest, zapomenout nelze ani na Petra Pavláka, protože mít v kádru dvojici, který dala více třinácti kolech celkem 35 gólů, to se to potom Libchavám vítězí…

Podzim 2023: 1. Ráb (Libchavy) 22, 2. Myšák (Sruby) 19, 3. – 4. Marek (Dolní Dobrouč) a Pavlák (Libchavy) 13, 5. Stejskal (Mistrovice) 12, 6. Macek (Sopotnice) 10, 7. – 8. Fischer (Kerhartice) a Buben (Brandýs nad Orlicí) 8, 9. – 10. Antes (Žichlínek) a Vrabec (Brandýs nad Orlicí) 7.

III. TŘÍDA

Nic nového pod sluncem, fotbaloví kanonýři z Helvíkovic znovu dominují střeleckým statistikám v nejnižší okresní soutěži. Na nejvyšším stupínku to z minulé sezony velice dobře zná Michal Čada, který se na podzim prosadil šestnáctkrát, ovšem objevil se velice vážný konkurent v osobě Martina Bednáře z Dolní Čermné. Tomu skvěle vyšel hlavně závěr podzimu, pomohl vytáhnout svůj tým do čela tabulky a sám sebe dostal těsně pod vrchol střeleckého pořadí.

Podzim 2023: 1. Michal Čada (Helvíkovice) 16, 2. Martin Bednář (Dolní Čermná) 15, 3. Jaroslav Kovanda (Helvíkovice) 11, 4. – 5. Roman Moudrý (Kunvald) a Michal Hynek (Verměřovice) 10, 6. – 8. Petr Petscher (Černovír), Jakub Pasker (FC Jiskra 2008 B) a Robin Pecháček (Dolní Čermná) 9.