H. Králové B – Ústí n. O. 0:0

Ústí mělo podruhé v týdnu těžkého soupeře. Po Sigmě Olomouc v Ondrášovka Cupu přišel na řadu Hradec Králové B. Ten využil ligovou přestávku a do zápasu nasadil několik hráčů ze svého ligového kádru. Přesto se od úvodní až do závěrečné minuty hrál vyrovnaný zápas.

Úvod vyrovnaného zápasu se odehrával ve středu hřiště, přesto se do první šance dostali ve 4. minutě domácí po centru z pravé strany si v šestnáctce zpracoval míč Černý a z otočky vypálil těsně nad. O deset minut později se domácí dostali do slibné příležitosti. Po centru Jandíka hlavičkoval z deseti metrů Hubička těsně nad. Ústí odpovědělo ve 30. minutě, když akci rozehrál Roupec a Javůrek po levém křídle unikl před šestnáctku, kde zacentroval a Borek z několika kroků mířil těsně nad. Při této akci byl po kontaktu s brankářem Podhajským zraněn a musel střídat, stejně jako Vaňous, který hřiště opustil ve 23. minutě. Ve 32. minutě nečekaně vypálil z 20 metrů Jandík, ale Novák jeho přízemní střelu vychytal.

Pokud někdo čekal ve druhé půli nějakou ofenzivu domácích, nedočkal se. Naopak v této fázi hry bylo Ústí před brankou hostí daleko nebezpečnější. V 60. minutě, nejlepší hráč na hřišti, Javůrek znovu unikl po levé straně hřiště a pálil do šestnáctky na Dostála, který z výhodné pozice trefil před brankou stojícího obránce. Největší příležitost zápasu se zrodila v 63. minutě. Stejskal po samostatné akci uvolnil do vápna Pászta, ten vystřelil, obránce Němeček jeho střelu srazil a dobíhající Dostál z ostrého úhlu trefil z blízka tyč hradecké branky. V 66. minutě se dostal v šestnáctce k odraženému míči Javůrek. Sám se pokusil přehodit špatně stojícího brankáře, ale míč skončil nad. Vzápětí došlo ke zranění Nováka, který si šel pro malou domů, jenže podklouzl a diagnóza je přetržená achilovka. Do branky šel Krátký, který se nelehkého úkolu zhostil na jedničku a nenechal nikoho z Hradce dostat míč do branky.

(ska)