Pohár jako generálka. Fotbalisté Pardubic splnili povinnost, když v prvním kole MOL Cupu vyhráli na hřišti divizního Vysokého Mýta 2:1.

To, po čem favorit touží v pohárových zápasech, se Pardubicím podařilo. Rychlý gól. Hned ve 4. minutě se po přihrávce Mužíka prosadil útočník Petráň a hlavou otevřel skóre.

Pardubické šance přibývaly, jenže Řezníček, Fousek či Černý nezakončili přesně. V závěru první půle pak neplatila branka Petráně kvůli ofsajdu.

A to mohlo nakonec druholigový tým mrzet. Domácí na začátku druhého poločasu znovu ožili, ale Knoblocha nepřekonali. Na druhé straně Černík vychytal Kováře. Právě střídající pardubický hráč pak v 74. minutě posunul míč na Jana Jeřábka, jenž ho před brankářem dloubl do sítě.

Když potom Mužík trefil jen tyč, připravil závěrečné drama domácí kapitán Dvořák, který se prosadil ve vápně. V závěru navíc ještě hlavičkoval Štěpánek těsně vedle. Pardubice si mohly oddechnout.

„Chtěli jsme vyhrát vyšším rozdílem, ale neproměnili jsme mnoho vyložených šancí. Po inkasované brance za stavu 2:0 jsme nakonec závěr ustáli a vyhráli. Nezahráli jsme špatně, jenže sráželo nás zakončení,“ řekl Jaroslav Novotný, trenér Pardubic.

SK Vysoké Mýto - FK Pardubice 1:2 (0:1)

Fakta - branky: 86. Dvořák – 4. Petráň, 74. Jeřábek. Rozhodčí: Benedikt – Němec, Tesař. Bez karet. Diváci: 120.
Vysoké Mýto: Černík – Žák, Trnka, Dvořák, Hock – Benda, Kopřiva, Wimmer, Hájek (43. Motl) – Tomášek (75. Mach), Štěpánek. Trenér: Oliva.
Pardubice: Knobloch – Přibyl, Piroch, Šejvl, Sokol – Mužík (84. Nikodem), Jeřábek, Řezníček, Fousek (69. Látal) – Černý (57. Kovář), Petráň. Trenéři: Novotný a Krejčí.