Jak z akčního filmu. Nervózní a opatrná oťukávaná ve snaze neudělat chybu v jednom z klíčových utkání sezony? Zapomeňte! Týmy Vysokého Mýta a Olomouce si otevřely střelnici, ze které divákům přecházel zrak a místy se zastavovalo srdce. Dobře to z pohledu Nejzbachu v téhle divočině nakonec dopadlo, byť za stavu 7:3 si fanoušci rozhodně představovali poklidnější dohrání duelu než takové, že o necelých pět minut později to bylo 8:7.

Koncovku však Vysokomýtští ke svému štěstí zvládli, je ale škoda, že ve vzájemné bilanci v sezoně je na tom o gól lépe Olomouc, protože kdo ví, jestli se vzhledem k vyrovnanosti tabulky nebudou tahle čísla nakonec hodit… Za zmínku stojí gól a dvě asistence Libora Gerčáka, který uměl využít skutečnosti, že hosté skoro po celou hrací dobu produkovali power play.

„Zápas s Olomoucí jsme zvládli a bereme tři body. Bohužel jsme si ho sami zkomplikovali a byl to boj do posledních chvil. Jsem rád, že jsme se plnohodnotně dostali do bojů o záchranu. Škoda ale velmi překvapivého výsledku v České Lípě,“ okomentoval domácí futsalista Michal Jiráský jak samotný duel, tak nečekanou zprávu z České Lípa, kde rovněž ohrožení Démoni vysoko přehráli Perštejn.

Vysoké Mýto vs. Olomouc.Vysoké Mýto vs. Olomouc.Zdroj: 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto

1. FUTSAL LIGA, 16. KOLO: 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto – SKUP Olomouc 10:8 (5:3). Branky: 6. Formáček (Gerčák), 9. Jiráský (Gerčák), 10. Stránský, 18. vlastní, 19. Stránský (Kučera), 24. Kučera (Stránský), 30. Novotný (Kuta), 34. Stránský (Janoušek), 38. Jiráský (Janoušek), 40. Gerčák – 8. vlastní, 10. Kočiš (Janečka), 17. Lapčík (Šipka), 30. Šipka (Brázdil), 31. Janečka (Kočiš), 32. Brázdil (Kočiš), 34. Janečka (Šipka), 40. Janečka. Rozhodčí: Kliner, Čep. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (32. Tilkeridis). Diváci: 315.
Vysoké Mýto: Gerčák – Stránský, Jiráský, Mach, Kuta, Palatka, Formáček, Mates, Janoušek, Vojtíšek, Novotný, Kučera.

Vítězství je pro Nejzbach nadmíru důležité i proto, že v dalším období na něj čekají mimořádně těžké duely. Toto pondělí 23. ledna dohrává duel na palubovce pražské Sparty (20.30), v pátek 27. ledna se vydá k utkání do Plzně (20.00) a na začátku února ho čekají souboje se Slavií Praha a Chrudimí.

Pořadí:

1. FK Chrudim (42), 2. SK Interobal Plzeň (39), 3. SK Slavia Praha (30), 4. Sparta Praha (29), 5. Helas Brno (28), 6. SK Olympik Mělník (26), 7. TJ Spartak Perštejn (20), 8. FC Démoni Česká Lípa (13), 9. FTZS Liberec (11), 10. 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto (10), 11. SKUP Olomouc (10), 12. FC Rapid Ústí nad Labem (9).

Sedmnáctka na Final Four
Kromě toho, že se ligové áčko rozehrálo ke zlepšeným výkonům a zvýšilo svoje naděje na záchranu nejvyšší soutěže, zaznamenal vysokomýtský futsal v uplynulých dnech další úspěch. Dorostenecký tým kategorie U17 zakončil ligové boje domácím turnajem, na kterém přehrál Olomouc 9:1 a Helas Brno 2:0, díky čemuž si zajistil čtvrté místo mezi patnácti účastníky v konečné tabulce (s bilancí 8 – 3 – 3 a 27 získanými body) a tím pádem postup na závěrečný turnaj Final Four o titul mistra republiky. Ten se hraje o prvním únorovém víkendu a mladé naděje Nejzbachu poměří v semifinále síly se Slavií Praha coby vítězem dlouhodobé části soutěže (druhou dvojici tvoří FK Chrudim a Žabinští Vlci Brno). Vysokomýtský futsalový klub měl zastoupení i v juniorské lize U19. V závěrečném vystoupení si Nejzbach poradil s Olomoucí 2:1 a podlehl stejným poměrem futsalistům brněnského Helasu. V konečném účtování silně obsazené šestnáctičlenné ligy bralo Vysoké Mýto 11. pozici (3 – 5 – 7, 14 bodů). Final Four si zahrají Mělník, Liberec, Bohemians 1905 a FK Chrudim.