Jistě se o nich mluvilo i mezi fanoušky, nicméně ještě více skloňovaným slovem v této soutěži je Třebová. A je jedno jestli ta Česká nebo Moravská.

Česká Třebová vylétla po výhře nad Slatiňany na vedoucí příčku. Tu jela obhajovat na hřiště třetích Holic. Ve šlágru kola byla zásluhou famózního začátku stále nahoře a pak zvítězila 3:2.

Její kolegyně z „Moravy“ zažehnala vzniklou krizi, když dvakrát po sobě prohrála, přesvědčivou výhrou (4:0) na půdě chrudimské rezervy a je znovu třetí.

Mezi obě Třebové jsou vklíněny Slatiňany, které si poradily 4:1 s Dobříkovem.

Ve zmrtvýchvstání pokračují fotbalisté Poličky. V okresním derby přivítaly Litomyšl a po výhře 2:0 se sunou do středu tabulky.

Únik ze samotného suterénu podnikly Svitavy. Těm se podařilo srazit hřebínek (2:0) Hlinsku.

Na dno se propadl černý kůň loňského ročníku. Třemošnice nestačila venku na Žamberk, který zvítězil 2:1.

S otevřeným ohněm si zahrávají v Moravanech. Nad Lanškrounem, který hrál hodinu v oslabení, domácí vedli, ovšem stejně přišli o všechny body (1:2).

Stejným poměrem prohrála před svými diváky také Choceň. Dobrou formu potvrdil Heřmanův Městec.

Zní to téměř jako science fiction, ale ani v jednom v osmi zápasech víkendového kola nerozhodovala o bodech penaltová nadstavba. Poprvé v této sezoně…

Událost kola

Moravská zase válí. Zdolala Slatiňany, ale pak ve třech utkáních (s celky z dolní poloviny) získala jen dva body. Její chuť napravit se odnesla Chrudim B.

Zklamání kola

Krach Moravan. Měly všechny trumfy ve svých rukou. Potom se však jednotlivci přehmátli a tak závěrečný štych sebral oslabený Lanškroun.

Výrok kola

„Dva naši hráči se vykašlali na bránění při standardkách. Tím zhatili týdenní přípravu i práci ostatních. Jsem zvědavý, jestli se týmu omluví…“
(Miroslav Kaluža, trenér Moravan)