Okresní přebor III. třídy pokračoval o víkendu 15. kolem a vedení uhájily Rudoltice před Těchonínem.

Boříkovice – Č. Heřmanice 0:3. Domácí chtěli potvrdit zisk jednoho bodu z minulého utkání venku a začátek tomu nasvědčoval. Prvních pětadvacet minut se hrálo převážně na polovině hostí, ale ke smůle Boříkovic žádná akce neskončila gólem. Několikrát výborně zasáhl brankář hostí a měl i štěstí, jednou ho zachránilo břevno. Poté se čím dál více osmělovali hosté a z jednoho rychlého útoku vstřelili vedoucí branku. Ve 35. min. byl úspěšný Černín, jenž otevřel skóre střelou z velkého vápna. Začátek druhého poločasu se znovu nesl ve znamení náporu domácích, ale jejich neplodnost pokračovala, a tak se opět měnilo skóre utkání na domácí straně. Po rychlém brejku a nedorozumění v domácí obraně zatáhli domácí ve vlastním pokutovém území za záchrannou brzdu a hosté kopali penaltu, kterou proměnil M. Řehák. To byl pro domácí šok, ze kterého se do konce utkání již nevzpamatovali, a obdrželi ještě třetí gól z hlavy Stříteského. Fakta – branky: Černín, Michal Řehák, Stříteský. Rozhodčí: Špaček st. ŽK: 3:2. Diváků: 80. Poločas: 0:1.

Rudoltice – Řetová 2:0
Možná trochu nečekaně byla v první půli fotbalovějším týmem Řetová. Rudoltice však daly šťastný gól z přímého kopu a do kabin odcházely spokojenější s vedením 1:0. Ve druhé půlce Řetová odešla po fyzické stránce, domácí celek přidal v 64. min. druhý gól a hosté se již na žádný obrat nevzmohli. Fakta – branky: Nastoupil, Stránský. Poločas: 1:0.

Dobříkov B – Žichlínek 3:1
Zdá se, že na jaře první poločasy dobříkovské rezervě moc nevycházejí. Minulý týden dala „fóra“ Lukové, nyní Žichlínku. Sice Dobříkov nepustil hosty dvacet minut za půlku a rozhodčí mu sporně neuznal gól, přesto dokázal jít Žichlínek první střelou Pánka na branku do vedení. Dobříkov ale stejně jako před týdnem dokázal zápas otočit. Díky dvěma gólům Klapala a jedné trefě Zahradníka slavil vítězství 3:1. Zajímavostí je červená karta Klapala, která znamenala pátou červenou kartu pro hráče Dobříkova o tomto víkendu. Fakta – branky: Klapal 2, Zahradník – Pánek. Rozhodčí: Kodytek. ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (Klapal). Diváků: 60. Poločas: 0:1.

Dlouhoňovice – Těchonín 0:4
Domácí stačili Těchonínu pouze v prvním poločase. Patrně je zlomil šťastný gól Huška do šatny. Ve druhé polovině se do toho favorizovaní hosté obuli a třemi góly zápas definitivně rozhodli. Fakta – branky: Hušek, Sedláček, Kovanda, Trefel. Poločas: 0:1. Bez karet. Diváků: 170.

D. Třešňovec – Králíky C 5:3
Domácí měli až do 70. min. výraznou převahu, kterou vyjádřili pěti góly. Poté povolili a dovolili hostům třikrát skórovat, i když dvě odpískané penalty se jevily jako sporné.
Fakta – branky: Moravec 3, Dorazil, Macháček – Skoták 3. Rozhodčí: Kodytek. ŽK: 2:3. Diváků: 45. Poločas: 2:0.

Libchavy B – Luková 0:0
Opticky byla po celý zápas o něco lepší rezerva Libchav, ale její mírná převaha ke gólu a zisku tří bodů nevedla a hosté si tak domů odvezli bezbrankovou remízu.
Fakta – Rozhodčí: Pecza. ŽK: 0:2. Diváků. 80.

(jp, ry, re)