Tateničtí zapomněli na výprask v Ústí a porazili rezervu Moravské Třebové. Neměli to snadné. Prohrávali od třetí minuty, ale bývá zvykem, že ihned reagují. A hned dvakrát. Po patnácti minutách už domácí vedli 2:1 a výsledek už se do konce nezměnil. Tateničtí měli několik dobrých příležitostí, dokonce třikrát zvonila branková konstrukce. Vážnější ohrožení branky hosté počítali v 69. minutě, ale ani tehdy se skóre nepohnulo. Herně vyrovnaný duel skončil výhrou Tatenice.

Poprvé v sezoně se těšili z plného bodového zisku fotbalisté Sloupnice. Zvítězili 2:1 nad béčkem Lanškrouna. Výhra se nerodila lehce. Hosté ovládali střed hřiště a domácí dlouho k ničemu nepouštěli. Přesto se Sloupenští ujali vedení, když střela Kučery nemohla být ani přesnější. Stejný hráč přidal druhou branku po přestávce a vypadalo to, že si domácí pohlídají vývoj. Opak byl pravdou. Lanškroun snížil a vytvářel si i další slibné možnosti. Na vyrovnání ale nedosáhl.

Do třetice se výsledek 2:1 zrodil na řetovském stadionu. Domácím se vstup do zápasu s Jiskrou podařil a vytěžil z toho první branku Bohunka v páté minutě. Hostující celek ovšem vyrovnal a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Rozhodující moment přišel po hodině hry, kdy střídající Müller potěšil fanoušky domácích druhým gólem. Jiskra chtěla vyrovnat, ale Řetovští si tři body vybojovali.

Krajský fotbal: Devět tref! Suverén A třídy exceloval v Pardubičkách

Třem stovkám diváků předvedly celky Jablonného a Ústí nad Orlicí zajímavou podívanou, která se musela líbit. Nebyla nouze o zajímavé situace, ani góly, kterých padlo šest. Vytáhli se také oba gólmani. Ústecký Hubálek se musel vyšponovat v úvodu po hlavičce Pecháčka, ale v 21. minutě jeho odkop zastavil ještě před polovinou hřiště J. Uher, s návratem do brány gólman otálel a jablonský obránce jej překvapil lobem, který skončil v síti. Největší rozdíl byl ve středu hřiště, kde operoval zkušenostmi ostřílený Nágl a hosté i díky jeho umění měli balón více na kopačkách. Vyrovnání z toho nepramenilo, to domácí chybovali při jednoduché situaci a rychlý kontr zakončil Chalupník přesně, jak měl. Stejný hráč pak zůstal po standardce sám na zadní tyči a věděl si rady i tentokrát. Jablonští poslali do hry šestnáctiletého Faltuse, jenž se brzy dočkal své první branky mezi muži, když v 56. minutě hlavou vyrovnal. Bohužel vzápětí chyboval asistent rozhodčího, když přehlédl, že míč z rohového kopu letěl obloukem mimo hřiště a z následných dorážek se ujala střela Fikejze. To domácí poznamenalo, Ústečtí měli pevnou půdu pod nohama, lépe se pohybovali a do vyložených šancí jablonské hráče nepouštěli. V závěrečné fázi podnikli Ústečtí rychlý brejk do otevřené obrany, střela od tyče se odrazila příhodně pro Pirkla, který pečetil výhru hostí na 4:2.

Tatenice – Moravská Třebová B 2:1 (2:1). Branky: 9. Glocar, 15. Polička – 3. Kalus. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 1:3. Diváci: 270. Tatenice: Herzog – Werner, R. Soukop, P. Knápek (59. Kyselo), Květenský, F. Soukop (83. Totušek), Smrkal, M. Knápek, Glocar, Polička (87. Jednoróg), Kristek.

Sloupnice – Lanškroun B 2:1 (1:0). Branky: 25. a 52. Kučera – 61. Jung. Rozhodčí: Trnka. ŽK: 3:3. Diváci: 50. Sloupnice: Voleský – T. Jelínek, Mikulecký, R. Šplíchal, V. Jelínek (66. Štarman), Fikejz, Dočkal (51. Vodehnal), M. Šplíchal (55. Vašina), Kupka (90. Mahurský), Kučera, Vondra (31. Nguyen). Lanškroun B: Langr – Černý, Veselý, Macháček, Šišan, Farkaš (59. Mizerák), Jung, Kyral (86. Kučera), Černušák, Kopecký (46. Lechnýř), Hostovský (74. Fait).

Řetová – FC Jiskra 2008 2:1 (1:1). Branky: 5. Bohunek, 62. Müller – 22. Šmolík. Rozhodčí: Halda. ŽK: 0:0. Diváci: 125. Řetová: Hůlka – Bače (84. Turek), Sedláček (46. Šimek), Provazník, Berky (63. Holínka), Vencl, Flídr, Voleský, Rufer, Bohunek (42. Müller), Pilgr (48. Vaňous). FC Jiskra 2008: Opravil – Jireš, Pařízek, Dvorský, Halanič, Ježek, Koreň, Paulus (84. Bula), Vyšohlíd, Dušek, Šmolík.

Jablonné – Ústí nad Orlicí B 2:4 (1:2). Branky: 21. J. Uher, 56. Faltus – 31. a 44. Chalupník, 60. Fikejz, 83. Pirkl. Rozhodčí: Štěrba. ŽK: 0:2. Diváci: 300. Jablonné: Šlahora – Štruml, Lička, M. Uher (84. Kashalupa), J. Uher (64. Kuklík), Václavek, Kyllar, Krejsa, Chládek, Pecháček (89. Kuvik), Vaníček (46. Faltus). Ústí nad Orlicí B: Hubálek – Pirkl (84. Krumer), Grunta, Nágl, Chalupník, Procházka (76. Pavlásek), Pinkava, Svoboda, Hoffman, Šebrle (90. Eliáš), Fikejz.