Jejich výhra v Chocni 5:0 vypadá na první pohled pohodově a nakonec asi taková i byla, ovšem domácí drželi s favoritem krok skoro celý poločas a poprvé inkasovali teprve „do šatny“.

Druhá pětačtyřicetiminutovka se potom proměnila v jasnou záležitost hostů a ono také nebylo divu za situace, kdy si mohli dovolit „vypustit“ do boje takového hráče, jakým je Lukáš Rešetár, v 53. minutě. A s možností takového střídání se to potom hraje, však také zmíněný muž dal brzy po svém příchodu na trávník dvě branky a o výsledku tudíž nebylo pochybností.

Dalším týmům z popředí se nevedlo. Česká Třebová odehrála nepovedený duel na půdě Moravan, Holice nafasovaly v Chrudimi dokonce osm kusů a na Moravskou Třebovou stačil v Lanškrouně sám čtyřgólový střelec Ptáček. To všechno hraje do slatiňanských karet.

Plný zásah Moravan a také vítězství Dobříkova v Poličce ještě více zahustily spodní polovinu tabulky. Tam nemá nikdo nic jistého.

Ilustrační foto
Béčko mění rčení: Osm kulí jako v Chrudimi

Událost kola

Čtyři góly nasázel do sítě Moravské Třebové František Ptáček z Lanškrouna. Navíc se na něm vyfauloval hostující obránce Šatník.

Zklamání kola

Třetí mančaft přeboru utržil na půdě šestého osmigólový výprask. Ne, to není vtip, nýbrž tvrdá holická realita v utkání v Chrudimi.

Výrok kola

„Naše hrubé chyby a naivita na jedné, Ptáčkova rychlost a dovednost na druhé straně. Není co dodat.“
(Zdeněk Válek, trenér Moravské Třebové)