„Na ptáky jsme krátký,“ utrousil po prohře ve Vlašimi ve 25. kole druhé ligy kapitán pardubických fotbalistů Jan Jeřábek. „Myslím, že každý chytrý si to přebere,“ dodal.

Tak si to přeberme. Jeřábek, jednaz největších osobností soutěže, se pustil do rozhodčího Pavla Orla. Pardubičtí totiž ve Vlašimi prohráli 1:3, navíc dostali dvě červené karty. Matadorovi se to vůbec nelíbilo, a tak si pomohl názvem hitu skladatele, zpěváka a teď už i otce olympijské šampionky Janka Ledeckého.

Od Jeřábka je to výmluva. Orel Pardubicím zápas neprohrál, což přiznal i kouč Jiří Krejčí.

Samozřejmě, je naprosto nepochopitelné, že vůbec zápas pískal, když je Hradečák. Je tu letitá rivalita, ale především Votroci bojují s Pardubicemi o co nejlepší umístění v tabulce druhé ligy. Orel měl dostat na starost jiné utkání – o tom žádná.

Na to jsme však malí páni, tak si projděme jeho verdikty. Červená karta pro Milana Knoblocha ve 25. minutě byla jasná. Vždyť sám brankář ani nehlesl a odešel ze hřiště. Druhá červená pro Martina Šejvla rovněž měla přijít. Orel chyboval, když mu ji po zákroku na vlašimského Daa ukázal rovnou, měl vytáhnout žlutou. Jenže Šejvl už jednu měl, a proto by byl stejně vyloučen. Na zápas tedy omyl neměl vliv.