balisté Jiskry Ústí nad Orlicí změří síly s týmem ze severu Čech.

Divize C: Letohradští fotbalisté musí zítra bezpodmínečně porazit Dvůr Králové

SO 16:30: Jiskra Ústí nad Orlicí (4. místo, 30 bodů) – Jiskra Mšeno (2. místo, 35 bodů)
Mšeno v dosavadním průběhu jarní části zaostává za výkony z podzimu. Bilance 1-1-1 dává Ústeckým slušnou šanci v utkání bodovat a přiblížit se svým soupeřům na předních příčkách tabulky.
Nahrává tomu i fakt, že Ústí hraje na svém stadionu skvěle. Dvě utkání, dvě výhry, skóre 9:1.
Fotbalisté Jiskry si zvedli sebevědomí vítězstvím na půdě Dobrovice, zatímco Mšeno remizovalo s Turnovem a středeční dohrávka s Jirny byla znovu odložena. "Ano. My jsme výhrou z venkovního hřiště posílili sebevědomí, ale Mšeno stále patří k elitě naší divizní skupiny a svoji sílu má," říká Jan Navrátil.
O střelecký prach se starali v podzimní části především Vukovič, Krejčík a Váňa, kteří ale momentálně nenastupují. Je tedy o starost méně? „Jistě, vždycky je lepší, když dispozičně silní střelci proti Vám nenastoupí. Ovšem přesto očekávám, že Mšeno bude aktivní a bude hrát na výhru," uvedl ústecký trenér.
Hosté mohou hrát na výhru, ale i tak je mírným favoritem Ústí. Naznačují to i výsledky, které svěřenci trenéra Navrátila na svém stadionu dosahují. "To je zavádějící. Každý zápas začíná nula nula a neznamená, že když jsme doma dvakrát utkání zvládli a dali dost gólů, že to automaticky bude pokračovat. Pochopitelně si to přejeme, ale musíme to potvrdit na hřišti v zápase," krotí optimismus kouč Navrátil.
Herní projev se zdá být na vysoké úrovni, hráči si věří. Skóre budí respekt. Příliš změn se očekávat pravděpodobně nedá. "Skóre je pro nás příznivé. Co se týká hry, vždy je co zlepšovat. Pokud nebudeme nuceni, určitě sestavu nebudeme výrazně měnit. Hlavní je zdravotní stav hráčů," naznačil trenér Jiskry.
Vítězství by znamenalo další krok k přiblížení se svým soupeřům na předních příčkách tabulky. Co bude klíčem k úspěchu? "Musíme předvést stejně poctivý a týmový výkon v obranné fázi jako v minulém zápase a do útoku být hladovější. Cíl je vždy jasný. Vytvořit si svojí aktivitou brankové příležitosti a ty přetavit v góly, které zaručí úspěch," konstatoval Jan Navrátil.

SO 16:30: FK OEZ Letohrad (9. místo, 23 bodů) – Dvůr Králové (7. místo, 26 bodů)
Letohrad musí utkání bezpodmínečně vyhrát.
Proč?
Odpověď je zcela jasná. Vyhnout se bojům o záchranu. Pokud by fotbalisté, nedej bože, prohráli, vytvoří si před sebou šestibodové manko. A co je horší? Nespí týmy, které jsou v tabulce ve spodních patrech. Předvedly to i Holice, které si v minulém kole vyšláply právě na fotbalisty Dvora a na jeho hřišti braly všechny body. Trenér Celler po utkání prohlásil: "Od teď hrajeme znovu o záchranu."
Co říká na jeho reakci trenér Letohradu František Dvořák: "Již před sezonou bylo jasné, že Holice určitě nějaké body uhrají, ale že budou naplno bodovat se Dvorem, je rozhodně velkým překvapením. Ovšem velkou měrou se na tom podílel fakt, že se hrálo na umělém povrchu, kde se rozdíly smazávají. Prohlášení trenéra Cellera bylo řečeno s velkou nadsázkou. Dvůr se záchranou rozhodně problémy mít nebude."
A pokud je nechce mít ani tým trenéra Dvořáka, nezbývá nic jiného než zkrátka vyhrát. "Ano, jdeme do zápasu konečně naplno bodovat," je odhodlaný letohradský kouč.
Jak to nakonec dopadne, uvidí diváci na stadionu, ale ti by taky rádi viděli hlavně gól, pokud možno góly. Střelecká produktivita je někde pevně uzamčená a klíč je asi v zámku zevnitř. Neleží na hráčích deka? "Souhlasím s tím, že jsme vstřelili na jaře pouze jednu branku, a to ještě nebyla dosažena ze hry. Ale neřekl bych, že na hráčích leží deka, protože na tréninku padá branek dostatek. Jde jen o to, aby hráči potřebné sebevědomí potvrdili i v zápasech," doufá v prolomení střelecké impotence Dvořák.
Týmu nejde upřít snaha, ale co chybí k tomu, aby sbíral body. "Pro náš mladý kolektiv je snaha samozřejmostí. Abychom sbírali pravidelně body, tak nám chybí vstřelené branky. Bez branek se vyhrávat nedá," ví letohradský trenér.
Co tedy povede k úspěchu v utkání? "Jedině stoprocentní nasazení a být produktivnější než soupeř," řekl na závěr František Dvořák.