Všechny fotbalové zápasy, které se o víkendu hrály v našem okrese, poznamenala nepřízeň počasí a nečekaná páteční a sobotní nadílka. V krajském přeboru se tak odkládalo. Hrát se nedalo v Dobříkově, kam měl přijet Letohrad B, ani v Žamberku, který si brousil zuby na Svitavy.

Choceň – M. Třebová 2:1
Nejlépe ze sněhové šlamastiky vybruslila Choceň. Zápas nasměrovala na umělou trávu a bylo po problému. Menší hřiště slibovalo velké množství soubojů a nakopávaných míčů. Po první půli si mohl fanoušek nad fotbalem vesele poskočit, ovšem ve druhé si stále častěji podávala ruku fotbalová bída s nouzí.
Domácím příznivcům udělala ve 20. min. radost spolupráce Kaplana se Součkem, když druhý jmenovaný poslal Choceň do vedení. Jenže za chvíli přiletěl před domácího brankáře dlouhý aut, Holly byl důraznější a srovnal. Vedení vrátil domácím gólem v poslední minutě první půle Baborák. Krejzův centr proletěl celým vápnem a na zadní tyči zůstal domácí obránce úplně volný – 2:1.

Zatímco v první půli diktovali tempo více domácí, po přestávce se taktovky chopili hosté. Jenže do vyložených šancí se ne a ne dostat. Nebezpečně sice vypadala střela Konečného, jenže pálil těsně nad. Jinak se Moravská před Gerčákovu branku prodrat nedokázala. Snaha hostí většinou končila před vápnem a příliš jim nepomáhaly ani dlouhé auty. Pojistit vedení mohla z brejků naopak Choceň, jenže nejprve Souček trefil po teči obránce břevno a na brankové konstrukci skončil i přetažený centr Grůze.

V. Mýto – Lanškroun 2:2
Hlavně bez chyby! Podle tohoto povelu se odehrávalo první dějství. Šancí bylo jako smrků v břízovém háji. Ovšem druhá půle, to už byla jiná káva. Ve 48. min. se míč po trestném kopu odrazil před lanškrounského Popeláře, který propálil vše, co mu stálo v cestě. O minutu později byl na druhé straně ve vápně faulován Sedlák a s penaltou si věděl rady – 1:1. Aktivní hosté šli ale znovu do vedení. V 55. min. jemně tečoval míč Šenkýř, který skončil u tyče Novotného branky – 1:2. Mýto následně vyvinulo velký tlak, ale Lanškroun měl obrannou hráz postavenou pevně. Až v 83. min. se Mýto dočkalo. Chadima předložil míč před branku a střídající Šeda srovnal. Lanškroun v Mýtě odehrál výborný zápas a dělba bodů je pro něj spíš zklamáním.

(ry, scha)