V. Mýto – Dobrovice 2:1 (2:1)
Závěrečné divizní utkání mělo netradiční začátek v 10.30 hodin, což zejména pro Středočechy znamenalo velmi brzký budíček.
Nicméně byli to právě oni, kdo se střelecky prosadili jako první. Na malém vápně zůstal zcela osamocený Dudka a Černík se jen smutně ohlédl. Obdržená branka Mýto nakopla a jeho odpověď netrvala příliš dlouho. Slovo si vzal muž, který má na své levačce dynamit – Roman Konečný. Ten v průběhu dvanácti minut dvakrát prostřelil Kanavala a bylo prakticky po zápase. „Naposledy jsem skóroval v prvním jarním kole proti Jablonci nad Jizerou. To čekání na gól už bylo dlouhé. Obě své střely jsem mířil na zadní tyč. Často to zkoušíme na tréninku a nyní mi to tam dvakrát parádně spadlo," radoval se Konečný.
Mýtští se chtěli rozloučit výhrou a přizpůsobili tomu svou taktiku. Nikam se nehnali a důsledná defenziva byla prioritou. „Dobrovice mě směrem dopředu zklamala. Její útočníci byli bezradní a kromě gólu Černíka vůbec neohrozili. Vzadu to však byla jiná káva. Zejména Lukáš byl ve hře hlavou hodně důrazný," míní Ivo Svoboda. Ten nastoupil překvapivě bez kapitánské pásky, kterou se pyšnil sedmnáctiletý Lukáš Benda. Tomu narostla křídla a spolupráce na hrotu útoku s o dvacet let starším Svobodou nebyla vůbec špatná. Benda měl na kopačce i gól, ale Kanaval jeho jedovku vyškrábl na rohový kop.
Hosté byli opticky lepší. Jejich útočné choutky však povětšinou končily na hranici velkého vápna, a to bylo málo, což přiznal i záložník Dobrovice Jiří Bém. „Chyběla nám přesná finální přihrávka a častější střelba. Od 25. minuty jsme měli utkání ve své režii, ale zakončení bylo prachbídné. Mýto však hrálo chytře. Mohlo se opřít o Svobodu a Šumského a výborně zahrál hráč číslo 7 (Roman Konečný, pozn. red.). Ten bylo hodně nebezpečný. Porážka nás ale až tak nemrzí. Postupové ambice jsme neměli a druhé místo bereme všemi deseti," uvedl hostující středopolař.
V samém závěru přišla velká chvíle střídajícího Martina Dvořáka. Ten se do sestavy vrátil po operaci kolena a v 90. minutě vstřelil hlavou branku. Tu nakonec rozhodčí Zadinová pro ofsajd neuznala, což však domácí vůbec mrzet nemuselo. (što)

Fakta – branky: 9. a 21. Konečný – 7. Dudka. Rozhodčí: Zadinová. ŽK: 2:1. Diváci: 130. Poločas: 2:1. SK Vysoké Mýto: Černík – Živný, Jeníček, Valášek, Konečný (90. + 2 Forgáč), Daněk, Kopecký (90. Fišer), Šumský, Kopřiva – Svoboda, Benda (86. Dvořák).