Prvními zápasy dnes a zítra bude odkrojena první porce z nového divizního ročníku 2017/18. Po postupu Ústí nad Orlicí do ČFL zůstávají ve skupině C Letohrad a Vysoké Mýto. Ta doznala velmi výrazné změny ve složení týmů. Novými celky jsou Mšeno, Vykáň, Brandýs nad Labem, Zbuzany a Admira. Avšak favorité jsou stejní. Vůbec nejvážnějším kandidátem na první příčku jsou Živanice. Co nejvíce jim to chce znepříjemnit Vysoké Mýto. Opět bude prohánět ty nejlepší. „Chceme být nahoře, chceme hrát co nejvýše,“ přeje si před nedělním výkopem trenér Mýta Roman Oliva.

Jeho svěřenci během letní pauzy makali na sto procent, aby se připravili co nejlépe, neboť vstup do soutěže je vždy velmi důležitý. Vysoké Mýto jede k prvnímu utkání do Turnova, kde to žádná procházka nebude. „Soupeř udělal přes léto hodně práce, vypadají dobře, určitě nás nečeká nic jednoduchého,“ tuší Roman Oliva. Z jeho jarního kádru vypadli Živný, který odešel do Kolína, Kouřil posílil Kratonohy a gólman Zavřel putoval do Číny, kde trénuje mladé gólmany. Do Mýta naopak přišli Kakrda z Pardubic a nadějní mladí fotbalisté Hájek se Škeříkem z Chrudimi.

Z toho jasně vyplývá, že kostra týmu zůstala pohromadě, což může být výhodou. „Ztráta hráčů, kteří odešli, nás mrzí, ale doplnili jsme to. Budeme spoléhat na kluky, které tu máme. Chceme jít cestou hráčů, kteří jsou z Mýta,“ dodal vysokomýtský trenér.

Letohrad chce útočit

Velké penzum práce čekalo na vedení v Letohradu. Zdali se podařila, se určitě projeví, ale trenér Jiří Valta dostal několik nových hráčů, kteří podle jeho slova šanci dostanou. Opět ale bude záležet pouze na nich, jak s ní naloží. „Kádr jsme doplnili. Chci věřit tomu, že hráči, kteří zde budou na podzim působit, si o svoje místo řeknou,“ vyslovil se Valta.

Letohrad měl problémy především s defenzivou, proto přivedl do obrany vytáhlého stopera Ondřeje Kopeckého ze Žamberka. „Museli jsme to řešit. Chyběl důraz a také výška, což tento hráč splňuje,“ doplnil letohradský trenér. „Jsem rád, že k nám přišli mladí hráči, že můžeme i trochu změnit herní styl,“ dodal.

Nejlepší obranou je útok a když to Letohradu skřípe vzadu, musí více hrát na soupeřově polovině. „Tam chceme být agresivní, tam musíme napadat. Samozřejmě to bude i s ohledem na soupeře. V tom to chceme změnit. Hráči, kteří přišli, jsou dobře vybaveni rychlostně, což nám nahrává,“ myslí si trenér Valta a dodal: „Doufám, že nám to všechno bude fungovat, že se nám bude dařit.“

Generálkou na sezonu bylo pro Letohrad utkání s Ústím nad Orlicí. Výsledkově 1:1, hra nevypadala vůbec špatně. „Tam nám to vyšlo, tímto způsobem bychom se chtěli prezentovat také v mistrovských zápasech, respektive v utkání na půdě Chrastavy. Nebude to ale lehké,“ je přesvědčen Jiří Valta.