Na derby se Vysoké Mýto dokázalo připravit skvěle. Jedenáctka Poličky a desítka Tesly mu však dělaly velké potíže.

„Po solidně odehrané podzimní části došlo asi k nějakému uspokojení. Nezvládli jsme relativně lehké zápasy s mužstvy, která byla pod námi nebo v tabulce stejně s námi,“ potvrzuje sekretář oddílu Pavel Dvořák, že Mýtu se dlouhodobě proti slabším soupeřům nedaří. „Dokážeme například vyhrát zápas v Dobříkově, kdy hráči odjedou na derby vyhecovaní, a obráceně prohrajeme doma s Teslou, která hraje v deseti, a s Poličkou,“ pokračoval Dvořák.

Zmíněný zápas v Dobříkově, to byl v podání Mýta koncert. Jeho hře nechybělo vůbec nic. Obrana téměř nechybovala a směrem dopředu si tým počínal agresivně a dokázal kombinovat ve velké rychlosti. „Asi to byl jeden z našich nejlepších zápasů v sezoně. Mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem než 3:1. V dalších zápasech už to nebylo ono,“ přiznal Pavel Dvořák.

Na Vysokém Mýtu se možná podepsala i únava. Stejně jako Česká Třebová tahalo ze sestupové bryndy rezervu v I. B třídě, což naznačují i Dvořákova slova: „Byly tam opět nekteré středy a když klíčoví hráči nastupovali v sobotu a v neděli, bylo na nich vidět, že nejsou moc svěží.“

Očima Pavla Dvořáka

Brankáři:
Měli to těžké. Po odchodu Matouška jsme neměli dopředu určenou jedničku a ve finále chytal ten, kdo byl zdravý. Byly zápasy, kdy brankáři podrželi, ale i utkání, ve kterých to nevyšlo.

Obránci: Dirigoval je Roman Podroužek. Když byl zdravý, tak i Roman Jílek. Tam jsme myslím problém neměli.

Záložníci: To už bylo horší. Chyběl nám tvořivý hráč uprostřed. Měli jsme problémy vytvářet gólové příležitosti. Spíš jsme měli šance po brejcích, než že bychom sopeře přehráli. V záloze máme určitě rezervy.

Útočníci: Když nešlape záloha, je to v útoku složitější, protože se hodně hrají nakopávané míče. Byl bych rád, kdybychom sehnali jednoho kvalitního útočníka.

Letos si Mýto prožilo i brankářský horor. „Nejprve se nám zranil Matoušek, což je velmi kvalitní brankář. Následovaly pracovní povinnosti Bulvy, dvakrát vyloučený Kovařík, zlomený prst Novotného… Bylo to složité,“ vypočítával Dvořák.

Sice to na první pohled nevypadá, ale brzy si všichni nejspíš budou na Mýto dávat velký pozor. Dorůstá tam totiž silná fotbalová generace. Co dovedou už ukázali Štancl s Markem Chadimou, do soutěže nakoukl i Jagob. Také vysokomýtský sekretář Dvořák ví, jaký poklad se v jejich líhni nachází: „Chceme tým stavět především na odchovancích. Pokud budou mít o fotbal zájem, budou trénovat, určitě dostanou příležitost ukázat, co umí.“

Proto Mýto nejspíš nebude ani vidět na přestupovém trhu. „Jestli budeme posilovat, tak spíš jenom tak lehce. Náš tým rozhodně má na to, aby se pohyboval v lepší polovině krajského přeboru. Ale záleží na přístupu k zápasům,“ uzavřel hodnocení Pavel Dvořák.

VYSOKÉ MÝTO – 12. MÍSTO, 38 bodů

Doma: 12. místo, 8 výher – 2 remízy – 5 porážek, skóre 24:16, 26 bodů.
Venku: 12. místo, 4 – 0 – 11, skóre 17:34, 12 bodů.
Vstřelené branky: 41, 13. místo.
Inkasované branky: 50, 11. místo.
Největší výhra: 6:0 ve Skutči, 27. kolo.
Největší prohra: 1:6 v Letohradě, 24. kolo.

Památný zápas: vítězství 3:1 v Dobříkově, 25. kolo.
Byl to zápas dravce Štancla. Blonďatý forvard Mýta po hřišti doslova létal a Dobříkov neměl šanci ho lapit. Také dal dva góly a společně s Marek Chadimou si připravili několik dalších šancí. Hra celého týmu šlapala jako precizně seřízené švýcarské hodinky.

Tři hvězdy sezony

1. Roman Podroužek
2. Miroslav Krýda
3. Jaroslav Matula