Postoupili do divize, kde doplní z našeho okresu ústeckou Jiskru a Letohrad.
Uplynulý ročník zastihl svěřence trenéra MILANA UJCE (na snímku) ve velké pohodě. Hráči šli od zápasu k zápasu, brali jeden bod za druhým a nakonec se nemuseli bát, že výroba triček s nápisem "Divize, no a co" vyjde nazmar.
Cesta z Chrudimi tak byla pořádně bujará!

Jak byste zhodnotil celou sezonu krajského přeboru?
Krajský přebor byl vcelku vyrovnaný, postupem času se začaly projevovat výkonnostní výkyvy jednotlivých mužstev. I přesto se dá říci, že každý mohl porazit každého. Úroveň byla o něco vyšší než v předchozím ročníku.

Trenér Milan UjecPočínání vašeho týmu bylo až drtivé.
V této sezoně jsme zúročili dvouletou cílenou práci. I s hráči, kteří zde několik let hráli o přežití v krajském přeboru, po vhodném doplnění, poctivé práci a skloubením zkušených matadorů s hráči mladými jsme hráli útočný fotbal, který přinášel ovoce.

V podstatě vám konkurovala pouze Chrudim. Dá se říct, že jste hráli svou vlastní soutěž.
Už na podzim byl tým Chrudimi velmi silný a na hráčích byla vidět snaha dostat se do A týmu. My jsme předváděli stabilní výkony a až na nějaké malé výjimky jsme soupeře vždy přehrávali někdy až výrazným rozdílem.

Napínavé to bylo až do posledního utkání, které jste ovšem zvládli takticky velmi dobře a Chrudim jste téměř k ničemu nepustili?
Rozhodnutí nakonec bylo až v posledním kole, kde jsme utkání zvládli zejména taktikou a bojovností, kdy se nám v průběhu utkání zranili klíčoví hráči a soupeř posílil sedmi hráči z áčka. V tomto zápase ze sebe vydali všichni maximum.

Oslavy postupu byly asi dost bujaré, viďte?
Každý úspěch se má oslavit, zejména když je to postup po asi dvaceti letech a pro spoustu hráčů třeba i vrchol jejich kariéry.

Postoupili jste naprosto zaslouženě do divize, kde to bude ovšem daleko těžší.
Samozřejmě počítáme s tím, že divize je hodně běhavá, tvrdší, bojovnější, ale nechci měnit naši strategii, ani náš styl fotbalu. Budu své hráče nabádat na agresivitu v technickém podání, a také je vedu k tomu, že fotbal se musí hrát i hlavou.

Dají se očekávat změny v kádru. Takže začneme tím, kdo odejde?
Mužstvo by mělo zůstat stejné. Hráči, kteří u nás byli na hostování ,zvažují další působení.

A kdo naopak posílí kádr nováčka divizního ročníku pro další sezonu? Odkud případné posily přijdou?
Kádr chceme posílit o tři až čtyři hráče (Pardubice, Chrudim) doplněné o hráče dorostu a B mužstva.

Kdy začnete letní přípravu a jakým způsobem bude probíhat?
Hráči měli naordinovaný individuální trénink a hromadně jsme se sešli dvanáctého července. Již v počátku přípravy hrajeme Pohár České pošty s mužstvem Svitav. Jinak příprava bude probíhat na hřišti a v jeho okolí ve Vysokém Mýtě.