Tedy kategorie dlouho zanedbávané a postihované velkým úbytkem aktivních hráčů. Snad bude tento projekt jedním z kroků, jak tomuto trendu čelit. Premiéra Memoriálu se povedla a velmi výraznou stopu na něm zanechal výběr KFS Pardubice.

Dokázal postoupit ze základní skupiny na finálový turnaj čtyř nejlepších družstev, který se konal v závěru minulého týdne na stadionu Evžena Rošického v Praze.

Hrálo se klasickým systémem, první den byly odehrané semifinálové duely a den nato následovaly boje o umístění. Semifinálové utkání odehrál pardubický výběr s Plzeňským KFS. Dramatická bitva plná zvratů, krásných branek a velkého úsilí všech hráčů i trenérů nakonec po devadesáti minutách skončilo výsledkem 3:3 (branky: Müller, Netolický, Kosina). V rozstřelu zachovali pevnější nervy Západočeši a Pardubáci mířili do boje o bronz.

V něm je čekal Jihomoravský KFS (ten prohrál v semifinále na penalty se Středočeským KFS). Přestože byl pardubický výběr lepším a fotbalovějším týmem, prohrával 0:2. Dokázal sice ještě vyrovnat zásluhou střelce Kosiny, ale na gól soupeře z 85. minuty odpověď nenašel.

Memoriál Josefa Šurala, výběr Pardubického kraje.Memoriál Josefa Šurala, výběr Pardubického kraje.Zdroj: KFS Pardubice

„Kluci si zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony, přístup, vystupování a reprezentaci našeho KFS, jednotlivých OFS a samozřejmě svých mateřských klubů. Jejich zklamání z „brambory“ bylo veliké a opravdové. Prvním, kdo se ho pokusil zmírnit, byl trenér reprezentačního A týmu České republiky Jaroslav Šilhavý, který klukům předal pohár a současně každému hráči zvlášť vyjádřil slova uznání k jejich výkonům. Zážitků z turnaje je celá řada a věřím, že všechny přispějí k tomu, aby kluci svoje fotbalové umění stále rozvíjeli a nadále měli fotbal v srdci,“ hodnotil GTM Pardubického KFS Jiří Kovárník.

Družstvo reprezentovali: Adam Kalousek, Jan Netolický, Ondřej Dolníček (Choceň), Michal Franc, Jiří Müller, Patrik Halbich (Pardubičky), Šimon Čermák (Litomyšl), Michal Kaščák (Polička), Michal Kosina, Lukáš Peterka, Radek Šafránek (Moravany/Dašice), Ondřej Vít (Prosetín/Holetín), Dominik Navrátil (Česká Třebová), Štěpán Šantrůček (Letohrad), Milan Otradovský, Vít Novák (Hlinsko), Matyáš Sova (Nemošice), Ondřej Veselý (Žamberk), Jakub Kvapil (Přelovice), Adam Vosáhlo (Přelouč/Semín).

Z výsledků

Semifinále: Plzeňský KFS – Pardubický KFS 3:3 (2:2), pen. 4:3. Jihomoravský KFS – Středočeský KFS 1:1 (1:1), pen. 3:4.

O 3. místo: Pardubický KFS – Jihomoravský KFS 2:3 (2:2).

Finále: Plzeňský KFS – Středočeský KFS 0:4 (0:4).